Řebříček obecný (Achillea millefolium).

Řebříček obecný (Achillea millefolium).

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

Řebříček - nať se v lidovém léčitelství využívá ve formě bylinného čaje při silné a bolestivé menstruaci a při zlepšování krvetvorby. Zvláštní uplatnění nachází řebříček lékařský zejména v ženském lékařství,tlumí krvácení a potlačuje křečovité bolesti při menstruaci,uvolňuje křeče,pomáhá při žaludečních potížích, nadýmání, obzvlášť při překyselení žaludku,při průjmu, povzbuzuje vylučování žaludečních šťáv (podporuje chuť k jídlu),působí žlučopudně,kladně působí na krevní oběh, mírně snižuje krevní tlak,utišuje kašel, tlumí migrénu,působí antiastmaticky, má desinfekční účinky,působí protizánětlivě, podporuje hojení, působí antiskleroticky,působí močopudně, osvěčil se ale i při nežádoucím pomočování,

Trvalé vnitřní užívání vysokých dávek, může vyvolat závratě, omámení a bolesti hlavy !!!
Zevní aplikace řebříčku ve formě výplachů nebo koupelí:osvědčil se na špatně se hojící rány (obklady),na kožní defekty,na špatně prokrvenou pokožku,na hemoroidy,na gynekologické výtoky,na záněty ústní dutiny, záněty dásní (jako kloktadlo).

Vytrvalá, až 50 cm vysoká bylina. Lodyhy přímé, v květenství hustě větvené, bohatě listnaté. Listy dvakrát zpeřené, úkrojky čárkovitě kopinaté, téměř do poloviny rozložené, vřeteno jen na vrcholu poněkud zubaté. Drobné úbory v husté, chocholičnaté latě. Středové květy špinavě bílé, jazykovitých nejvýše pět, a to bílých nebo světle růžových, jazyky dvakrát kratší než zákrov. Kvete od června do října. Roste velmi hojně na loukách, pastvinách, skálách, pasekách a podél cest . Mladé listy jsou častým krmivem pro kuřata a housata. Stanoviště je ideální slunečné, nenáročný na vláhu a půdu.
 

40 Kč

Dostupnost: Skladem


Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení