Malina balkonová beztrnná červená "Podzimní poklad". Rezervace jaro 2018

Malina balkonová beztrnná červená "Podzimní poklad". Rezervace jaro 2018

Hodnocení produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnocení:

Tato malina dorůstá maximálně výšky 1m, je beztrnná, hodí se pro pěstování v nádobách i na balkoně, kde nezabere velké místo. Můžeme ji samozřejmě vysadit i do záhonu. Je krásná a navíc výborně chutná!!
Stáleplodící (remontantní) maliník.Plodí na jednoletých výhonech. Rozkvétá na vrcholových částech dřevnatícího letošního výhonu v srpnu a plody dozrávají od poloviny srpna až do prvních mrazíků. Vhodné do každé zahradní půdy, vhodné hnojení kompostem, či odleželým hnojem.. Plně mrazuvzdorná.

Plody jsou velké, červené s navinulou chutí a velice příjemnou vůní.

Sklizňové období končí v polovině října. Ideální je rostlinu sázet na slunečné stanoviště.Vhodná doplňková závlaha v letních měsících. V nádobě se musí maliník častěji přihnojovat, vyžaduje propustnou humozní půdu, přesazuje se na jaře před nástupem vegetace do většího květináče.

Pěstování: pro kvalitní sklizeň se doporučuje pěstování pouze jednoletých výhonů, které je důležité po odplození odstranit. Seřezáním maliníku předejdete napadení houbovými chorobami.
Maliníkové listí je výborné i jako čaj pro všechny věkové kategorie, má čistící účinky a pro těhotné je vhodný začít pít 5 týdnů před porodem, usnadňuje průběh.

65 Kč

Dostupnost: Skladem


Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení