Begonie převislá, bolivijská (Begonia boliviensis)

 Begonie převislá, bolivijská (Begonia boliviensis)

Hodnocení produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnocení:

Převislá begonie dorůstá během jedné vegetace velkých rozměrů, jsou nádherné!!! Begonia boliviensis byla nalezena v roce 1857 v bolívijských Andách. Roste tam na skalách v nadmořské výšce 1400 – 2000 metrů nad mořem. Je to silně rostoucí převislá begonie s velkou násadou květů. Dobře snáší plné slunce. Begonie boliviensis Vás bude pouze z jedné jediné hlízy odměňovat stovkami oslnivých, ohnivých červených květů celé léto. Tato Begonie je krásná v okenních truhlících, na záhonech i v závěsných košících!

40 Kč

Dostupnost: Jaro 2020

Vyžadují rašelinnou, na živiny bohatou půdu, častou zálivku, přihnojování a umístění v lehkém polostínu, begonia bolivienesis snese i slunce část dne, ale úpal raději ne.
Před zimou zatahuje, hlízu uchováváme v chladu a v mírně vlhkém substrátu, aby nevyschly.
Sázíme je na jaře, jakmile začnou rašit. Kvetou za dlouhého dne, ale hlízy vytvářejí za krátkého dne, proto je ze substrátu vyndáváme co nejpozději, ke konci října, aby co nejvíce narostly. Bývají uložené mělce pod povrchem, dáváme pozor, aby se nepoškodily. Očištěné od půdy a zbytků stonku a kořenů je uložíme v chladnu kolem 6 ˚C.

Přihlášení