Kustovnice čínská/Goji- bylinné kapsle/90 tobolek.

Kustovnice čínská/Goji- bylinné kapsle/90 tobolek.

Hodnocení produktu: 5/5 (2x)

Vaše hodnocení:

NOVINKA

Plody Goji jsou skvělým zásobníkem energie a antioxidantů, jsou považovány za nejcennější na světě. V čínské medicíně se používá již velmi dlouho. Plody kustovnice čínské (Lycium chinense) se označují za "Plody dlouhověkosti". Podle čínské pověsti upoutala poutníka asi 16letá dívka, která tloukla asi 80letého muže. Ptal se jí proč ho mlátí a od dívky se dozvěděl, že dědeček nechce pít nápoj z kustovnice a proto vypadá tak staře. Na dotaz, kolik je dívce let se dozvěděl, že je jí 372let., proto se Goji považují na jedno znejcenějších ovocí na světě a jsou označovány jako plody dlouhověkosti. V jedné kapsli je obsaženo min 440mg sušených plodů, bez jakýchkoliv příměsí!V kapslích je zpracován kořen andrografisu. Tělo si z prášku, ve kterém je vše, dokáže vzít maximum, protože trávicí trakt dokáže využít živiny z různých typů potravy. Dávkování 3x denně 3 kapsle

269 Kč

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Kotvičníková farma

Plody Goji jsou skvělým zásobníkem energie a antioxidantů, jsou považovány za nejcennější na světě. V čínské medicíně se používá již velmi dlouho, označují se za " Plody dlouhověkosti". Podle čínské pověsti upoutala poutníka asi 16letá dívka, která tloukla asi 80letého muže. Ptal se jí proč ho mlátí a od dívky se dozvěděl, že dědeček nechce pít nápoj z kustovnice a proto vypadá tak staře. Na dotaz, kolik je dívce let se dozvěděl, že je jí 372let., proto se Goji považují na jedno znejcenějších ovocí na světě a jsou označovány jako plody dlouhověkosti.

V jedné kapsli je obsaženo min440mg sušených plodů, bez jakýchkoliv příměsí!
V kapslích je zpracován kořen andrografisu. Tělo si z prášku, ve kterém je vše, dokáže vzít maximum, protože trávicí trakt dokáže využít živiny z různých typů potravy.
Dávkování 3x denně 3 kapsle

Goji, sušené plody kustovnice čínské, mají sytě až tmavě červenou barvu a jsou velké jako sušené rozinky. Mohou také připomínat sušený šípek. Jejich chuť je však sladší, něco mezi šípkem, brusinkou a jablkem.Plody obsahují řadu vitamínů (B1, B2, B6, C a E), karotenoidy a physalien se silnými antioxidačními účinky a betain, Patří mezi adaptogeny. Dále plody obsahují velké množství minerálních látek (např. fosfor, vápník, železo) a až 21 stopových prvků (např. zinek, měď, selen), steroidy, 18 druhů aminokyselin, včetně osmi esenciálních, a imunologicky aktivní polysacharidy. Další cennou látkou obsaženou v goji je germanium. Z hlediska nutričních hodnot je kustovnice jeden z nejbohatších zdrojů v rostlinné říši. Kustovnice čínská je keř z čeledi lilkovitých a dosahuje až 3 m výšky. Roste volně v severních a západních oblastech Číny, v Koreji, Japonsku a Tibetu. Celkem existuje asi 90 druhů. U nás je rozšířena kustovnice cizí, která roste převážně na železničních náspech. Pěstování kustovnice čínské je nenáročné a může si ho vyzkoušet každý. Kustovnici stačí chudá, suchá půda a netrpí chorobami ani škůdci. Plody se sklízejí v plné zralosti, a to setřesením do plachty, protože při jejich kontaktu s pokožkou dochází k oxidaci a zčernání drogy. Suší se do 35 °C ve stínu a uchovává se v nekovové nádobě v suchu a temnu. Než se kustovnice na stanovišti zakoření je třeba ji při suchém období zalít. Postačí jí chudé, celkem jakékoliv půdy, ale jako je to se vším, když se jí vylepší půda a věnuje péče poroste lépe. Je plně mrazuvzdorná, ale mladé rostlinky na zimu raději přihrňte zemí či jinou ochranou proti mrazu. Půda by měla mít okolo pH 8, spíše lehčí písčitojílovitá. Informace a sazenice k zakoupení najdete na našem eshopu v oddělení Sazenice léčivých bylin. Rozsáhlé a velmi zajímavé jsou informace v knížkách, které nabízíme na našem webu od pana Prof. Valíčka kniha Rostliny pro zdravý život a Léčivé rostliny třetího tisíciletí.

Přihlášení