Panel uživatele

Herbář

Acai berry Pomáhají při hubnutí, stresu, podporují životní energii. Plody Acai jsou skvělým zásobníkem energie a antioxidantů, pomáhají ulevit od stresu a snižují psychické vypětí. Zároveň zbavují tělo oxidačního stresu a zvyšují jeho odolnost, stimulují imunitní systém a působí preventivně proti rozvoji některých onemocnění. Dokážou povzbudit metabolismus a tlumit nadměrné chutě. Obsahují vysoké množství vlákniny, která je nezbytná pro efektivnější zpracování potravy a snazší vyměšování. Pročišťují tělo od nežádoucích látek a nabudí ho. Jedná se o plody podobné borůvkám z palmy rostoucí v Jižní Americe.
Andělika lékařská Regulace ženských hormonů,

migrena, krvetvorba,

trávení, tonikum

Tlumí menstruační bolesti, reguluje činnost žláz s vnitřní sekrecí, potlačuje migrenozní stavy, závratě, jiskření před očima, zpevňuje cévní stěny, chrání sliznice dýchacích cest, stimuluje práci srdce. Na zažívání působí proti křečím, tlumí nadýmání při poruchách slinivky břišní,pomáhá likvidovat kvasné a hnilobné procesy v zažívacím traktu při dyspepsii. Uklidňuje žaludeční a střevní neurozu, je vhodná při úpadku fyzických i duševních sil. Má protirevmatický účinek.
Andrographis paniculata Stimuluje imunitu,

doléčení boreliozy

Proti běžným nachlazením, chřipce a infekcím horních cest dýchacích, je lepší než echinacea, posíluje imunitní systém, je to adaptogen, má protinádorové aktivity, antioxidant, ochraňuje játra. Používá se na gastrointestinální těžkosti, podporuje tvorbu žluče, pomáhá na herpes, ekzemy a infekce krku. Hepatoprotektivum po infekčních hepatitidach,je analgetikem (mírní bolest), antitrombotické (zabraňuje vzniku krevních sraženin), hypoglykemické (snížení hladiny cukru v krvi), a antipyretické (snižuje horečku). léčí záněty plic, střev, močových cest.Imunostimuleční a protinádorové působení.
Aronie Antioxidant, snižuje tlak

křečové žíly, cukrovka

Obsahuje bioflavonoidy včetně vitamínu P, vitamíny PP, B2, B9, karoteny, pektinové látky, rutin, třísloviny. Sorbitu obsahují až 3,5% - je náhražkou cukru pro nemocné cukrovkou. Obsahuje železo a mikroelementy ,bór, fluór, mangan, měď, kobalt, molybden a další.Plody arónie je vhodné doplnit vitamínem C zejména při zpevňování kapilár, léčbě hypertenze, aterosklerózy, nachlazení a zápalu plic. Konzumace ovoce s vyšším obsahem bioflavonoidů je velmi vhodná při vysokém krevním tlaku, stresu, chronických bolestech, zánětech (zápalu plic) a skleróze. Rutin obsažený v plodech se používá k výrobě léčiv.
Bacopa monnieri Obnova paměti, podpora učení, deprese, nespavost. Alzeimerova a Parkinsovona choroba, duševní potíže regulace tlaku Používá se k obnově paměti, zlepšuje výkon řeči a představivosti, zmírňuje nervové a duševní napětí, užívá se v případech nepříčetnosti, epilepsie, hysterie, aesthenie a nervových poruch, užívání pomáhá k lepšímu pocitu pohody- v období neklidu, úzkosti, nespavosti, únavy a hyperaktivní mysl, vyvolává pocit klidu a míru koncentrace a zároveň stimuluje nervovou činnost. Je to krev čistící prostředek a je užitečná pro všechny záněty, chronické kožní onemocnění, vysoké horečky, ztrátu vlasů a kontrolu krevního tlaku. Snižuje krevní tlak, pomáhá proti nespavosti, ztrátě paměti, vyrábějí se z ní prostředky proti Parkinsonově a Alzheimerově chorobě.
Celík zlatobýl Onemocnění močových cest, ledvin, regenerace ledvin Je prostředek odvádějící z těla vodu, používá se při onemocněních ledvin, zánětech močových cest, zvětšené prostatě a účinkuje též dobře proti průjmům. Při dně pomáhá vylučovat z těla kyselinu močovou, užívá se při močových kaméncích, podporuje látkovou výměnu, regeneruje ledvinový parenchym.
Česnek medvědí Čistí krev

vyhání parazity,plísně, kvasinky,

snižuje tlak cholesterol

Má antibakteriální a protiplísňové působení, ničí spolehlivě zlatého stafylokoka a Candidu albicans. Řeší potíže: angina, dýchací cesty, chlamydie, obnova střevní flóry, infekční průjmy, snižuje krevní tlak, působí antiskleroticky a brání vzniku usazenin kolem cévních stěn, snižuje koncentraci cholesterolu, akné, angina pektoris, angina, ateroskleróza, bércové vředy, bradavice, celulitida, cévy, gynekologické výtoky, herpes, chřipka, infarkt, kandidóza, kašel, krevní tlak vysoký, kvasinky, mandle, mykóza, nachlazení, nechutenství, plísně, plynatost, slinivka, střeva, toxoplazmóza, trávení, uzliny, viróza, zácpa.
Damiána Afrodisiakum,plíce.

Parkinsovova choroba,

prostata,

rozedma plic

Je známa především jako silné ženské afrodisiakum, ale funguje i na muže.
Damiána bývá užívána i na léčbu kašle, zácpy a deprese. Je také účinná na rozedmu plic, nízkou hladinu estrogenu, frigiditu, impotenci, neplodnost, menopauzu, Parkinsonovu nemoc a mnoha věcmi souvisejícími s pohlavními orgány. Výtažek z této byliny celkově stimuluje účinek na organismus, přidávána do energetických nápojů. Má rovněž uklidňující účinky, vhodná pro mírnější psychické problémy, doplněk léčby při benigní hyperplazii prostaty. Pro své stimulující účinky se přidává do energetických nápojů.
Drmek lékařský Vhodný na premenstruační potíže, cysty, potíže s prostatou. Léčí přemenstruační potíže, zvyšuje libido u žen, normalizuje menstruaci, podporuje laktaci, příznivě ovlivňuje cysty na ženských organech a prsech. U mužů léčí benigní změny na prostatě. Vykazuje antibiotickou aktivitu proti stafylokokům, streptokokům, Escherichia coli, Candida albicans a další. M§ůže pomoci při neplodnosti a acne vulgaris.Pozor!!! Nesnáší se s léčivy obsahující progesteron a také s antikoncepcí!
Eleuterokok trnitý Stimulant výkonu, imunity, protinádorové účinky, nemoci krve, stimuluje štítnou žlázu Užívá se při fyzickém a psychickém zatížení, zvyšuje odolnost vůči nepříznivým vlivům prostředí, zlepšuje kondici a výkonnost.Vhodný je též při rekonvalescenci po infekčních chorobách, operacích, tuberkuloze i nemoci z ozáření. Slouží k léčbě diabetu, snižuje krevní cukr a cholesterol. Působí preventivně proti vzniku aterosklerozy, kardiovaskulárních chorob (zvyšuje prokrvení srdečního svalu) např: infarktu. Stimuluje centrální nervovou soustavu, mozkovou činnost, zvyšuje zásobování mozku kyslíkem, a tím omezuje možnost vzniku náhlé příhody mozkové. Povzbuzuje činnost štítné žlázy, pohlavních orgánů,. Má výraznou antibakteriální a antivirovou aktivitu. Pozitivně působí na některé formy rakoviny, např. růst Ehrlichova karconomu. Podávání drogy brání rozvoji a růstu metastáz a stimuluje proti nádorovou aktivitu bílých krvinek, kterou podpoříte navíc ještě aerobním cvičením. Zmírňuje příznaky ozařování a celkově zlepšuje stav onkologických pacientů.
Garcinie Hubnutí, potlačuje chuť k jídlu, urychluje metabolismus. Snižuje hladinu cholesterolu. Tato rostlina se již po staletí využívá v Ajurvedě na podporu hubnutí. Speciální látka HCA obsažená ve slupkách tohoto ovoce snižuje chuť k jídlu, pomáhá štěpit tuky a urychluje metabolizmus. Navozuje pocit plnosti již po několika soustech jídla. Zabraňuje ukládání tuku v těle a játrech, snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Je to dietetikum, podporuje střevní mikrofloru. Vhodná při redukci váhy. Moderní medicína ji využívá při helmintozách, revmatismu, dysenterii.
Ginkgo biloba Popora krevního oběhu, paměti, prevence infartku a mrvtice. Podporuje krevní oběh (mikrocirkulaci), zlepšuje paměť, vitalitu, brzdí demenci, senilitu, zlepšuje periférní cirkulací a okysličování zvětšuje krevní tok v končetinách, zlepšuje sexuální funkce.Ginko má velký antioxidační efekt, rozspouští tukovápenné usazeniny v cévách, působí proti skleroticky, zvyšuje pružnost a pevnost cévních stěn, především v mozku. Působí preventivně i léčivě na mozkové příhody .Zlepšuje paměť při skleroze, Alzeheimerově chorobě i při stařecké demenci. Zlepšuje krevní oběh, pomáhá při tinnitu (hučení v uších), závratích, cévních potíží, astmatu, artritidě, léčí depresívní stavy. Prokrvuje oční sítnici při diabetické retinopatii, zlepšuje vidění, působí proti impotenci. Léči premenstruační syndrom, má antialergický vliv. Vykazuje antibakteriální vliv.
Guarana Stimulant výkonosti,

harmonizuje tělo i mysl

Guarana zvyšuje odolnost proti únavě, urychluje mentální koncentraci, zlepšuje krevní oběh, brání usazování cholesterolu. Napomáhá proti depresím, úzkosti a harmonizuje centrální nervovou soustavu. Napomáhá při bolestech hlavy a zklidňuje příznaky migrény. Má analgetické, antioxidační, antibakteriální a hyperglykemické účinky. Guarana detoxikuje krev, likviduje volné radikály a napomáhá snižovat krevní tlak. Guarana též snižuje chuť k jídlu. Po delším užívání může omlazovat pleť a může pomoci při srdečních problémech. Miliony Brazilcům napomáhá překonat únavu z tepla a v Peru se mimo jiné užívá na vysoký krevní tlak, migrénu nebo revamtismus.
Chlorella Přispívá k detoxikaci těla, blahodárné účinky na střeva, zvyšuje výkon štítné žlázy Chlorella na sebe umí navázat toxiny a jedy ve střevě, hlavně těžké kovy, které se pak vyloučí stolicí ven a nevstřebávají se zpět do krve. Proto se používá zejména k detoxikaci organismu, čistí trávicí ústrojí a podporuje vylučování. Dále zmírňuje záněty, urychluje hojení ran, vyživuje dásně, napomáhá hojení ran, snižuje hladinu cholesterolu, zvyšuje imunitu, působí silně probioticky, proto je vhodná i jako detoxikační kúra při užívání léků typu antibiotik. Působí preventivně proti rakovině tlustého střeva, díky DNA, RNA a dalším látkám podporuje regeneraci jaterních tkání. V chlorelle se nachází také betakaroten, který svými antioxidačními účinky chrání buňky před působením volných radikálů. Doporučuje se také při jarní únavě. Vzhledem obsahu jódu není vhodné používání chlorelly při zvýšené funkci štítné žlázy.
Chřest hroznovitý Ženské afrodisiakum, léčí neplodnost, stimuluje endokrijní systém. Šatavari" znamená "ta, která má sto manželů". Jak název napovídá, jedná se o afrodiziakum pro ženy i muže, které zlepšují pohlavní touhu i plodnost obou pohlaví. Používá se u žen s hormonální nerovnováhou,otěhotnění, pomáhá při symtromech menopauzy, neplodnosti, při poševní suchosti, nedostatku libida.Chřest je také adaptogen, posiluje imunitní systém, je vhodný na odbourání únavy, nechutenství, chudokrevností. Zvyšuje sekreci mléka u kojících žen. Některé studie naznačují , že brzdí rozvoj rakoviny prsu. Stimuluje činnost hypofýzy, která odpovídá za činnost endokrinních žláz.
Klanopraška Zvyšuje výkonnost, regenerauje játra, reguluje krevní tlak i cholestrol, bystří zrak a smysly. Klanopraška je liana s vysokým obsahem schizandrinu a vitamínu C patří mezi nejcenější harmonizátory lidského organismu. Klanopraška (Schizandra) povzbuzuje centrální nervovou soustavu, stimuluje kardiovaskulární systém a dýchání. Klanopraška zvyšuje duševní i fyzickou kapacitu. Je vhodná na léčení deprese i nízkého krevního tlaku, impotence, poškození jater i ledvin. Klanopraška (Schizandra) se využívá při nespavosti, únavě a slabosti. Působí také protivirově a protizánětlivě. Upravuje hladinu krevního cukru. Klanopraška léčí impotenci, zvyšuje ostrost vidění a zlepšuje paměť. Lovci si ji brali sebou, aby vydrželi fyzickou námahu.
Kondurango Při žaludečních a střevních potížích, podporuje funkci štítné žlázy. Používá se především při nedostatku trávicích enzymů , patří mezi svíravé hořčiny. Pomáhá při snížené funkci slinivky břišní, při špatném trávení všeobecně, při podráždění sliznice trávicího ústrojí zánětem nebo vředem. Působí jako podpůrný a posilující prodtředek. Používá se též při onkologických onemocnění, jako podpůrná léčba. Léčivou drogou je kůra. Účinými látkami je hořčina condurangin, třísloviny, silice, pregnanové deriváty, k. skořicová a s cukernou složkou z glukozy, oleandrózy, cynarozy a metylalozy a řada organických kyselin a flavonoidy. Rostlina pochází z Jižní Ameriky je to lianovitý keřík, s celokrajnými, vejčitými listy.
Kontryhel Krev čistící bylinka, vhodná při jakýchkoliv ženských potížích i na udržení těhotenství. Používá se k podpoře otěhotnění, udržení těhotenství, při silné menstruaci a preventivně k potlačení klimakterických příznaků, při gynekologickém krvácení a k posílení dělohy před porodem, další užití je proti průjmům, střevním katarům, špatném trávení, nadýmání, katarech dýchacích cest, plicní tuberkulóze, žaludečních vředech, cukrovce, vodnatelnosti, jaterních a ledvinových chorobách, zánětech močového měchýře, prohlubuje spánek.
Kopřiva dvoudomá Čistí krev, chudokrevnost, podporuje činnost žláz, diuretikum. Chlorofyl působí povzbudivě na metabolismus a zároveň působí proti chudokrevnosti, dále působí jako antirevmatikum, protizánětlivě, dezodoračně a urychluje hojení ran. Kopřivová droga také účinkuje jako kardiotonikum, antidiabetikum (při lehčích formách cukrovky, kdy ještě není nutné píchat si inzulín), protiprůjmově, antivirově (zejména proti virům chřipky), podporuje činnost slinivky a vaječníků, pomáhá při bronchiálním astmatu, působí močopudně, zastavuje krvácení, zlepšuje prokrvení vnitřních orgánů, osvědčila se i při chorobách jater, žlučníku a ledvin i jako prostředek podporující tvorbu mateřského mléka.
Kozinec blanitý Protinádorové účinky, stimulat imunity, na nemoce ledvin, celkové tonikum. Užívá se při stavech slabosti, poruchách trávení, diabetu 2.typu. Je to žlučopudný a potopudný prostředek. Léčí astenii, nechutenství, únavu, průjem, nadýmání břicha, nespavost. Snižuje hladinu cukru v krvi, vysoký tlak, posiluje imunitu, má antibakteriální účinky, Antioxidační působení, chrání jaterní buňky před toxickými vlivy,zlepšuje funkci nadledvinek.Léčí ledvinové záněty, "čistí bílkovinu z moče". Má posilující účinky na srdce, krevní oběh, snižuje krevní tlak, je to antioxidant, imunostimulátor, chrání jaterní perenchim, je to adaptogen.Má antibiotické účinky na Shigelly (původce dysenterie) a Salmonely. Má protinádorové účinky, užívá se při rakovině prsu a plic.
Kozlík lékařský Uklidňující bylinka, deprese, nervozita, nespavost, migréna, deprese, poruch štítné žlázy. Má uklidňující účinek zejména při srdečních neurózách (úzkost, bušení srdce) - při nervovém vyčerpání, nespavosti způsobené přepracováním - při migrénách - žaludečních neurózách, tiší bolesti, uvolňuje křeče - má příznivý vliv na poruchy štítné žlázy. Při vnitřním užívání drogy je třeba respektovat skutečnost, že i malé dávky mají uklidňující účinek na centrální nervovou soustavu.Tlumí stavy vzrušení, nervozitu, úzkost, napětí, ve vyšších dávkách působí jako hypnotikum. Působí spasmolyticky. Uklidňuje, ale i posiluje nervy.
Kurkuma Podporuje trávicí systém, dýchání, játra, je to afrodisiakum, pomáhá při myomech a polypech. Kurkuma má výrazné antioxidační, protizánětlivé a hepatoprotektivní účinky. Stimuluje trávení, dýchání, cévní systém i rozmnožovací. Má afrodisiakální účinky. Povzbuzuje chuť k jídlu, tvorbu trávicích enzimů, žluče, posliluje játra, vhodná při žloutence, kašli, TBC, revmatismu. Čistí dělohu, upravuje menstruaci, používá se při léčbě děložních nádorů, polypů, myomů. Snižuje choleterol, zabraňuje vzniku krevních sraženin. Má velmi výrazné stimulující účinky na imunitní systém.
Kustovnice čínská Plody Goji jsou skvělým zásobníkem energie a antioxidantů, jsou považovány za nejzdravější na světě. Plody posilují ledviny a játra, podporují krvetvorbu, snižují krevní tlak, hladinu tuku i cukru v krvi. Dále se používá při plicní tuberkulóze, některých očních chorobách a je účinným prostředkem při ženské i mužské neplodnosti. Užíváním dochází i k omezení vzniku bolestí v kříži a kolenou, bolestí hlavy, hučení v uších a závratí. Také zlepšuje pevnost šlach a nehtů. Podporuje trávení, zlepšuje činnost střev a pozitivně působí na menstruační cyklus. Působí též jako afrodisiakum.
Lapačo červené Protinádorové účinky, žilní potíže, imunita, cukrovka, bércové vředy. Lapacho podporuje léčení nádorových onemocnění, leukémie.Ideální pro podporu imunitního systému, pro snížení toxických vlivů na játra při chemoterapii, jako pomocný prostředek při anemii, při zažívacích potížích, cukrovce, zánětu žaludku a střev, ke stabilizaci funkce jater, žlučníku i potních žláz, pro optimalizaci krevního tlaku, při ekzémech, bércových vředech, křečových žilách, paradentóze, při candidových infekcích.Drogou je kůra jihoamerického stromu.
Lichořeřišnice Při zánětech dýchacího a močového ústrojí. Lichořeřišnice působí výrazně antibioticky, zejména v oblasti urogenitálního a dýchacího aparátu. Účinná je na streptokoky, stafylokoky, proteus vulgaris, escherichia coli, salmonely a další. Dobré výsledky rovněž v léčbě zánětů zvukovodu. Velmi vhodné je použití lichořeřišnice jako doplněk při léčbě antibiotiky, protože zesiluje, rozšiřuje a urychluje jejich účinek.
Maca Podpora plodnosti, afrodisiakum, vhodné pro rekonvalescenci, geriatikum, štítná žláza,imunita. Zvyšuje libido u mužů i žen, u mužů zvyšuje potenci a zkvalitňuje erekci. Zvyšuje plodnost u žen i u mužů po alepoň 3 -4 měsíčním užívání zvyšuje kvalitu a životaschopnost spermií. Obsahuje jod a proto je také dobrým regulátorem činnosti štítné žlázy i ostatních žláz s vnitřní sekrecí. Pomáhá obnovovat fyzickou i intelektuální svěžest, podporuje imunitu a proto je také vhodné ji podávat i při nádorových onemocněních, pacienti lépe snášejí tuto těžkou léčbu. Je mimořádně vhodná v geriatrii, oddaluje příznaky stárnutí, zabraňuje osteroporóze, zejména u žen. Tlumí nervoziru a úzkost, duševní vyčerpanost, pozitivně ovlivňuje růst a hojení kostí. Má protirevmatické účinky, snižuje krevní tlak, tlumí kašel, léčivě působí při bronchitidě.
 Maralový kořen  Afrodisiakum, růst svalů, laktace, karpální tunely, cukrovka, imunita, regenerace jater.  Hlavní indikace je jako adaptogen a tonikum při stavech vyčerpání a depresích, pomocný prostředek při rekonvalescenci po těžkých operacích a otravách chemického a bakteriálního původu, mužské impotenci (psychického původu), při poruchách spánku, bolestech hlavy, ke zlepšení trávení i ve sportu (bodybuilding), aktivuje CNS, zkracuje spánek,má podobné účinky jak anabolika – roste po něm svalová hmota,bez jeho „vedlejší" účinky jsou jen zdravé! Snižuje hladinu cholesterolu v krvi a cukru,ale brání vzniku hypoglykemie, pozitivně ovlivňuje funkci jater a regeneruje jaterní buňky, snižuje únavu a zvyšuje fyzickou i duševní odolnost organismu, snižuje negativní účinky chemoterapie i při klasické léčbě rakoviny, užívá se při asteniích,depresích,nadměrném podráždění organismu,bolestech hlavy,podporuje trávení a odstra'nuje nechutenství,mírně zvyšuje nebo snižuje krevní tlak, na každého působí jinak ,rozšiřuje periferní tepny a podporuje krevní oběh a podporuje tvorbu mateřského mléka....
 Matcha tea  Velmi silný energetický stimulant, podporuje hubnutí, fyzické i duševní zdraví.  Matcha je 100% zelený čaj, sušená dužina nejmladších lístků čajovníku je rozemletá na jemný prášek. Je velmi silný antioxidant, má vliv na mentální a fyzickou kondici. Napomáhá snižování hmotnosti 40x více než klasický zelený čaj, ovlivňuje metabolismus tuků a hladinu glukózy v krvi. Utužuje celkové zdraví člověka. Dodává tělu velkou dávku fyzické i duševní energie. Samurajové matchu konzumovali před turnaji kuli síle a schopnosti meditace.
 Moringa  Regulace tlaku, podpora paměti, imunita, plodnost, proti stárnutí.  Moringa je rostlina s nejvyšší koncentrací živin a antioxidantů na světě. Je chválena ze všech stran jako kvalitní víceúčelová a mimořádně výživná superpotravina.Díky tomu v listech stromu moringa nalézáme obsah látek skutečně mimořádné nutriční hodnoty. Listy mají vysoký obsah antioxidantů, vitamínů, minerálů a aminokyselin. Konzumace moringy podporuje přirozenou imunitu, posiluje fyzickou kondici, působí příznivě na krevní tlak i na zažívání a metabolismus, zlepšuje paměť, zpomaluje proces stárnutí buněk, chrání před srdečními příhodami a zvyšuje plodnost.
 Mucuna Afrodisiakum, antidepresívum, na hubnutí, proti Parkinsonově chorobě, na spaní   Příznivě ovlivňuje Parkinsonovu nemoc, podporuje růst svalové hmoty, zlepšuje imunitní systém a snižuje ukládání tělesného tuku, zvyšuje produkci dopaminu a testosteronu, čímž se kromě nárůstu svalové hmoty zvyšuje libido, sexuální touha a správná činnost pohlavních orgánů jak u mužů, tak i u žen. Růstový hormon účinně potlačuje nejrůznější projevy stárnutí a zvyšuje regenerační schopnosti lidského organismu i ve vyšším věku. Stimuluje mozkovou činnost, funguje i jako přírodní antidepresívum.
 Muira puama  Silné afrodisakum pro muže, stimulant, proti stresu, na nervy.  Muira puama je považována za nejcennější brazilské afrodiziakum, které je určené spíše pro muže. Používá se především k zvýšení libida, působí stimulačně, odstraňuje stres, působí při nervovém vyčerpání, slabosti a impotenci.
 Mulungu  Pomáhá při depresích, stresu, hysterii, panických poruchách, nespavosti a jiných poruchách spánku, ale také při nemocech jater  V lidovém léčitelství se odvar z jeho kůry používá při depresích, stresu, hysterii, panických poruchách, nespavosti a jiných poruchách spánku, ale také při nemocech jater. Mulungu také snižuje krevní tlak a normalizuje srdeční arytmie. Podporuje centrální nervový systém, krevní oběh, cévy, srdce, játra. Pomáhá při odvykání kouření, mírní smutek, zlepšuje náladu, má antidepresivní účinky. Pomáhá při léčbě bronchitidy, zánětech dásní. Doporučujeme užívat na noc, rostlina působí sedativně a může vést k ospalosti, proto je zakázáno po užití odvaru řídit automobil a obsluhovat stroje či jinou techniku. Působí podobně jako Diazepam.
 Muňa muňa  Ničí parazity v těle i v krvy, dýchací potíže, záněty ledvin, kloubů.  Muňa Muňa posiluje organismus a zbavuje ho případných parazitů, virů a bakterií.Působí proti bolesti, snižují zvýšenou teplotu. Usnadňuje vykašlávání a pomáhá v případech zánětů dýchacích cest, nosních dutin , bronchitidách, astma bronchiale, kašli, zánětu průdušek , nachlazení, proti zvýšené teplotě. Dále se pak užívají pro podporu trávení, chronických zánětech a bakteriálních infekcích trávicího traktu, proti průjmům, parazitům, v případě kolik a nadýmání, infekcích močových cest a zánětech ledvin, kloubních zánětech.
 Ostropestřec  Regenerace jater, tvorba žluče.  Ostropestřec plod se užívá vnitřně jako choleretikum, cholagogum a sedativum, při žloutence, posthepatickém syndromu a cholecystopatiích, při žlučníkových kaméncích a při akutních i chronických zánětech jater a cirhózách. Zvyšuje tvorbu žluči, příznivě ovlivňuje činnost jater, působí protihorečnatě a tlumí činnost sympatiku.
 Pampeliška  Cukrovka, krvetvorba, čístí krev, slinivka, slezina,revmatizmus , žlučník, při zácpě, proti nádorový efekt.  Droga povzbuzuje trávicí orgány, působí mírně močopudně a žlučopudně, posilňující prostředek s příznivým účinkem na metabolismus. Příznivě ovlivňuje funkce jater, žaludku, slinivky, střev, ledvin i krvetvorných orgánů, lze použit při léčbě močových kamenů, pomáhá při cukrovce, při chronické únavě, při opuchlých lymfatických žlázách, zvětšení sleziny, působí proti degeneraci kostí a chrupavek, revmatizmu, pomáhá vyvolat menstruaci. Vhodné při zánětu močových cest, žloutence, horečnatém střevním zánětu, zánětu žaludeční sliznice, při zácpě. Pampeliška je mírným celkovým tonikem, , léčí otoky mozku, prokázán i protinádorový efekt, pomocný lék při leukemii.
 Pazvonek Astma, afrodisiakum, prohlubuje spánek, zvyšuje červené krvinky, snižuje bílé, imunita.   Droga výrazně ovlivňuje astma a horečnaté stavy, zlepšuje libido i potenci u obou pohlaví, celkově stimuluje a posiluje, přitom ale prohlubuje spánek. Léčí záněty střev a ledvin, příznivě ovlivňuje diabetes II. Typu. Zvyšuje počet červených a snižuje počet bílých krvinek. Zvyšuje krevní tlak. Má také poměrně velký účinek protinádorový.
V tradičním čínském lékařství se využívá i naťová droga, a to ke zlepšení trávení, ke zvýšení odolnosti organismu, k povzbuzení krevního oběhu a k celkovému zvýšení vitality.
 Perila křovitá  Antialergické účinky, vhodná na astma, kašel.  Hlavními indikacemi je kašel (zahlenění) a proti astmatu. Nová bádání uvádějí antialergenní účinky, doporučuje se brát sezoně alepoň 3 měsíce. Byly prokázány i antikancerogenní, antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Tuky obsažené v semenech této byliny se vyznačují vysokým obsahem esenciálních mastných kyselin, čímž mj. snižují koncentraci cholesterolu a triacylglycerydů.
 Pískavice  Dobře působí na zažívání, dýchání, čistí krev, snižuje cholesterol, vhodná při nachlazení, na kašel, má afrodisakální účinky. Pomáhá na prostatu i při poporodní péči a mentruačních potížích.  Příznivě působí na zažívání, pomáhá při pálení a překyselení žaludku, žaludečních křečích, zlepšuje pohyb střev, zmírňuje nadýmání a působí proti průjmům. Čistí trávicí soustavu, podporuje látkovou výměnu, pravidelnou stolici. Snižuje cholesterol, reguluje hladinu cukru v krvi, její užívání je prevencí proti kardiovaskulárním chorobám. Posiluje imunitní systém, pročišťuje tělo od volných radikálů, podporuje správnou funkci jater, ledvin a srdce a zároveň je pročišťuje. Je také vítaným pomocníkem při nachlazení, angíně či bronchitidě. Uvolňuje horní cesty dýchací, bolest v krku, působí proti kašli a zároveň posiluje organismus. Pískavice je také mírné afrodisiakum, pomáhá s impotencí a zvyšuje libido. Je vhodná při poporodní péči a menstruačních potížích.
 Pohanka  Křečové žíly, hemeroidy, vysoký tlak, cholesterol, regenerace jater.  Pohanka je ceněna také jako zdroj specificky účinných látek, které příznivě působí na trávící trakt, játra a kardiovaskulární soustavu. Působ íproti oparům, neobsahuje lepek, léčí vysoký krevní tlak a zvýšenou hladinu cholesterolu, je prevencí proti ateroskleróze. Je nejlepším přírodním zdrojem rutinu, který je důležitý pro cévní pružnost, regeneruje jaterní buňky po poškození chorobami a alkoholem.
 Psyllium  Při zácpě, detoxikaci, hubnutí, hemeroidech, cholesterol.  Absorbcí vody zvětšuje až 40-ti násobně svůj objem, zlepšuje vlastnosti stolice a urychluje její pasáž střevem. Zvyšuje pocit sytosti a pomáhá při snižování nadváhy. Změkčuje střevní obsah, čímž zmírňuje potíže s vyprazdňováním při hemeroidech.Váže jedovaté zplodiny, tím snižuje riziko vzniku rakoviny tlustého střeva a konečníku, je vhodné při redukčních dietách, navozuje pocit sytosti. Váže na sebe cholesterol, brání jeho vstřebávání, čímž přispívá ke zpomalování procesu arteriosklerózy a vytváří na sliznicích trávicího traktu povlak. Má tišící účinky na stěny žaludku a střev.
 Pueraria mirifica Prevence rakoviny prsu, zpevnění prsou, regulace ženských hormonů, omlazuje pokožku, podporuje růst a kvalitu vlasů, nehtů, prostata,   Zmírňuje stárnutí pokožky, podporuje v těle tvorbu kolagenu a tak působí proti vráskám, striím. Výrazně zlepšuje kvalitu pleti, zabraňuje tvorbě akné, pomáhá i při lupence. Výrazně přispívá ke kvalitě nehtů, vlasů a podruje jejich růst. Uvádí se, že působí i proti šedinám a plešatění.Užívání oddaluje menopauzu a tak i problémy s osteoporozou. Obnovuje vaginální zdraví - zlepšení lubrikace, elasticity a sexualní touhy.Thajské ženy ji mají v oblibě také proto, že zpevňuje prsa a může i zvětšit jejich objem. V této zemi je také minimální výskyt rakoviny prsu.Snižuje riziko vzniku tohoto onemocnění tím, že snižuje v těle hladinu estriolu, který je u nemocných žen zvýšený.
 Pupečník asijský  Podpora paměti, deprese, duševní potíže, podpora cirkulace krve v končetinách, otoky, játra, ledviny, žíly, cukrovka, pokožka, celulitida.  K regeneraci nervové soustavy, kterou zklidňuje i posiluje a odstraňuje nervové blokády, je vyhlášeným prostředkem na podporu inteligence a paměti, zlepšení příznaků Alzheimerovy choroby, antibakteriální a regenerační účinek, výrazný hojivý, u psychických onemocnění, včetně depresivních stavů, mírní stres a strach, pomáhá při epilepsii, hypochondrii, předčasném stárnutí a chronické zapomnětlivosti, zajímavé použití tato bylina skýtá při léčbě závislostí, kromě toho čistí krev, posiluje imunitu, játra i ledviny. kombinuje se s ašvagandou (Vitanie snodárná), tato kombinace velmi dobře podporuje mozkovou činnost, příznivě působí na pohlavní orgány a močové cesty, přispívá k hojení ran, popálenin, keloidních jizev či k podpoře hojení ran a vředů. - k regeneraci nervové soustavy, kterou zklidňuje i posiluje a odstraňuje nervové blokády, podporuje inteligenci a paměť, zlepšuje příznaky Alzheimerovy choroby, antibakteriální a regenerační účinek a výrazný hojivý, u psychických onemocnění, včetně depresivních stavů, mírní stres a strach, pomáhá při epilepsii, hypochondrii, předčasném stárnutí a chronické zapomnětlivosti, pomáhá při léčbě závislostí, čistí krev, posiluje imunitu, játra i ledviny. Kombinuje se s ašvagandou (Vitanie snodárná), tato kombinace velmi dobře podporuje mozkovou činnost. Příznivě působí na pohlavní orgány a močové cesty, přispívá k hojení ran, , popálenin, keloidních jizev či k podpoře hojení ran a vředů, v ájurvédské medicíně se aplikuje při hypertenzi, revmatismu a srdeční nedostatečnosti, má blahodárný vliv na pojivové tkáně, zlepšuje tonus cév, čehož se využívá např. u křečových žil, zvyšuje tvorbu v kloubních chrupavkách,ale také v podkoží, čehož se využívá u celulitidy ájurvédské medicíně se aplikuje při hypertenzi, revmatismu a srdeční nedostatečnosti, zvyšuje tvorbu v kloubních chrupavkách,ale také v podkoží, čehož se využívá u celulitidy
 Rakytník  Výborný na imunitu pro děti i dospělé, léčí žaludeční vředy, vhodný při nemocech kůže, nádorovém onemocnění.  Plody rakytníku obsahují vysoký obsah vitamínů, především C, A, skupiny B, minerálů, rutinu a mastvných kyselin - rakytníkového oleje. Velmi výrazně podporuje imunitní systém, působí preventivně i jako podpůrná léčba při nachlazení i těžších onemocněních. Olej z rakytníku léčí žaludeční vředy, používá se jako podpůrná léčba při ozařování a léčně nádorových onemocněních. Zvyšuje přirozenou obranyschopnost organismu. Rakytník je vhodný pro dospělé, děti i starší osoby i k dlouhodobému užívání. Má blahodárný vliv na zažívací ústrojí i kardiovaskulárního systému, podporuje zdraví kůže.
 Rdesno mnohokvěté  Regenerace šlach, vazů, podpora plodnost můžů, proti vypadávání vlasů, afrodiziakum, podpora ledvin.  Bylina pomáhá zlepšovat funkci ledvin a tím i celkovou očistu krve a organismu od škodlivých látek, užívá se ke zlepšení plodnosti, u mužů zlepšuje množství spermatu a u žen pomáhá k navození ovulace. Používá se k posílení a regeneraci svalstva, zpevňuje šlachy a kosti, a proto je používán sportovci a mistry bojových umění v Asii, má omlazující účinky, je silným přírodním antioxidantem a vychytávačem volných radikálů, má příznivé protistárnoucí účinky. Podle čínské medicíny má vlastnost, že může navrátit původní barvu již šedým vlasům. Rdesno mnohokvěté blokuje proměnu testosteronu na dihydrotestosteron a tím ochraňuje vlasy před padáním a stárnutím (šedivění). Výrazně zlepšuje fyzické a psychické zdraví, snižuje krevní cholesterol, pomáhá při ateroskleróze, snižuje hypertenzi.
Lodyhy se využívají při nespavosti, pocení, tupých bolestech, dřevenění končetin, ekzémech a svrabu.
 Rozchodnice růžová  Obnova tělesných a duševních sil, stimulant, stres, protinádorové účinky, paměť, deprese.  Slouží jako prostředek k obnovení fyzických i duševních sil, jeho stimulační účinky převyšují v případě zátěže převyšují účinky ženšenu i eleuterokoku. V moderní výzkum ukazuje,že je to jedna z nejúčinnějších prostředků proti stresu,ke zvyšování fyzické a síly a k harmonizaci organismu. Je vhodná k zotavení po infekcích, intoxikacích, fyzických a psychických traumatech. Celkově regeneruje, stimuluje a netoxikuje organismus, posiluje imunitu, pohlavní činnost, chrání játra, snižije hladinu cukru v krvi, - slouží k léčbě lehčích forem diabetu II.typu a také parkinsonismu. Příznivé výsledky jsou u léčby některých forem rakoviny (melanomu B 16, Lewisova plicního karcinomu apod.) Látky rosavin a salidrosid,které rostlina obsahuje, zvyšuje hladinu serotoninu v mozku, a tím zlepšuje paměť, spánek, vnímání, léčí neurozy, usnadňuje vybavování a snižují depresi. K léčení trachomu se doporučuje odvar z nadzemní části rostliny.Léčí paradentozu.
 Smilax lékařský  Afrodiziakum, revma, zánět kloubů, podpora tvorby bílých krvinek, imunita, lupénka.  Lidovém léčitelství se Sarsaparilla kořen používá pro svoje tonizační a afrodiziakální vlastnosti. Podporuje tvorbu mužských pohlavních hormonů a přirozený metabolizmus těla.Používá se pro snížení rizika vzniku zánětu kloubů, revmatizmu, artritidy a různých zánětlivých onemocnění, např. cév, močových cest, ledvin. Podporuje vylučování odpadových látek z těla, zlepšuje obranyschopnost organizmu, stimuluje tvorbu bílých krvinek, upravuje krevný tlak, cholesterol, čistí krev a používá se při sklonech k akné. Léčí lupénku.
 Světlík  Oční nemoci, šedý zákal, játra, bronchitida, tlak.  Světlík je především znám na léčbu očí. Tlumí záněty spojivek, víček, jako podpůrná léčba při šedém zákalu.
Snižuje krevní tlak, napomáhá trávení v žaludku i ve střevě, tlumí suchý kašel při bronchitidě.Má posilující účinky při přepracovanosti. Regeneruje játra a má antibiotické působení.. Užívá se též k oplachům očí a nehojícíh se ran.
 Šišák bajkalský Snižuje tlak, nespavost, regenerace jater, toniku, ledviny, bolesti hlavy, zabraňuje drobnému krvácení (nos).   Šišák bajkalský se používá jako prostředek snižující tlak při hypertenzi. Působí také jako sedativum při funkčních poruchách nervové soustavy, při nespavosti. Šišák bajkalský slouží při odstraňování subjektivních symptomů, jako jsou bolesti hlavy, šum v hlavě, bolesti v oblasti srdce apod. Tradiční čínská medicína si cení šišáku bajkalského jako prostředku proti krvácení z nosu a vnitřnímu krvácení, ovlivňuje vysoký krevní tlak. Léčí záněty v krku, onemocnění ledvin, záškrt, spálu a hepatitidu. Používá se také při vysokých horečkách, kašli, zvracení a silné menstruaci.Léčivka z Dálného východu, patřící k rostlinným adaptogenům. Má také velmi výrazné ochranné účinky na naše játra, dokonce výraznější, než známý ostropestřec mariánský. Pomáhá na některé typy rakoviny.
 Škornice šípolistá  Afrodisiakum, podpora mikrocirkulace v periferiích těla a mozku, neplodnost, zvyšuje sexuální prožitek, revmatizmus, snižuje tlak.  Patří mezi silná afrodiziaka, posiluje nervy, je prospěšná pro krevní oběh, mozkové funkce i sexuální aktivitu. Používá se při léčbě mužské impotenci, neplodnosti i ženské. Používá se při ischiasu, chronických bolestí v dolní části těla, končetinách i revmatismu. Pomáhá při nedostatečné mozkové cirkulaci, projevující se ztrátou paměti, lépe prokrvuje mozek. Stimuluje tvorvu spermií, zvyšuje mužskou sexuální aktivitu, rozšiřuje kapiláry, vedoucí přívod krve do pohlavního organu. Snižuje krevní tlak. Zlepšuje imunitní odezvu organizmu, zvláště u pacientů na dialýze. Snižuje riziko působení kortikoidů, je preventivním prostředkem proti osteoporoze. Zvyšuje hladinu hormonů testosteronu a dopaminu, ty souvisí se sexuálním stimulačním efektem, mají pozitivní účinky na činnost varlat, prostaty a vlastní erekci. Zvyšují citlivost nervových zakončení v kůži, což také nepřímo ovlivňuje sexuální stimulaci organizmu. Polysachridy obsažené ve škornici vykazují stimulační efekt na aktivitu kostní dřeně a produkci červených krvinek.
 Trubkovec tyčinkový  Podpora funkce ledvin, štítné žlázy, dna, játra, imunita, alergie.  Použítí jako diuretikum s antibakteriálním účinkem, mírně stimuluje činnost štítné žlázy. Pomáhá při otocích končetin, zadržování vody v těle, přispívá ke snížení vysokého krevního tlaku a hmotnosti při nadváze . Podporuje funkci ledvin, snížení hladiny bílkovin v moči, upravuje hladinu kyseliny močové v krvi čímž pomáhá při dně, močových kamenech, při zánětech ledvin, močových cest. Pomáhá při kloubním revmatismu.Osvědčil se při dialýze, intervaly mezi dialýzou se prodloužily či se oddálil její nástup. Je hepatoprotektivum .Dochází je zlepšení imunity ,k omezení alergických projevů. Je vhodný i při diabetu. Pomáhá při léčbě syfilis.
 Třapatka nachová  Imunita, funguje i na viry. Třapatka má imunostimulační účinky,podporuje tvorbu krevních buněk,užívá se při chřipce,nachlazení,virozach....
Echinacea se používá k prevenci infekčních onemocnění a celkovému posílení imunity, dále je vhodná k léčbě kataru horních cest dýchacích, chřipky, angíny či obyčejného nachlazení, chronických zánětů močového měchýře, ženských pohlavních orgánů, prostaty, zánětu mízních uzlin a při sklonech k hnisání. Extrakt z echinacei purpurey je účinným prostředkem pro podporu imunity a zvýšení odolnosti
organismu. 
 Vilkacora  Protinádorové účinky, protizánětlivé , vhodná i pro kuřáky.  Vilcacora brzdí rozvoj rakovinových buněk a stimuluje imunitní systém, má vlastnosti protinádorové, protizánětlivé, antivirové, antibakteriální a antioxidační. Pozitivně působí na centrální nervový systém, pomáhá při léčbě oběhových chorob, snižuje hladinu cholesterolu a působí očistně. Chrání sliznice trávícího traktu a pomáhá při léčbě žaludečních vředů,dobrý vliv ma na peristaltiku střev a žlučových cest. Vilcacora se doporučuje při léčbě osteoartritidy. Zvlášť doporučována kuřákům, s močí odvádí z organizmu karcinogenní látky obsažené v cigaretách. Vně se používá ve formě obkladů v případech zánětů pokožky a alergických reakcí.
 Vitánie snodárná  Podpora krvetvorby, buduje kostní dřeň, při nemocech krve, afrodisiakum, paměť, nervové tonikum, imunita, cholesterol, tlak, nespavost. Užívání withanie omlazuje, upevňuje zdraví a sexuální sílu člověka.Vitanie snodárná se nazývá indický ženšen,má výrazné imunostimulační působení, příznivě ovlivňuje plodnost, zlepšuje prokrvení malé pánve, afrodiziakální účinky, snižuje vysoký krevní tlak, slouží jako nervové tonikum, pozitivně působí na činnost mozku, zlepšuje paměť, je výborným protizánětlivým, antivirovým a baktericidním prostředkem, buduje kostvní dřeň, prodlužuje život krvinkám, je vhodná při nemocech krve i jako podpůrná léčba při onkologickém onemocnením. 
 Vrbovka  Čistí krev, problémy s prostatou i nádorové onemocnění, ledviny.  Vrbovka malokvětá se uplatňuje při zánětu prostaty, při chronickém prostatismu a při stařeckém nezhoubném zbytnění prostaty. Příznivě působí na zánětlivé poruchy ledvin a močových cest. Používá se i při zhoubných nádorech prostaty. Můžeme aplikovat při kožních chorobách a některých endokrinních poruchách do tzv. Krev čistících čajů.
 Zázvor obecný  Vhodný při nevolnostech, na zažívání, zvyšuje imunitu, ředí krev, desinfikuje zažívací trakt, podporuje krvetvorbu, snižuje cholesterol.  Zázvor zvyšuje imunitu, se užívá při nevolnostech, zvracení, nachlazení, chřipkách, dráždivém kašli s velkým množstvím hlenů, střevních infekcích, zánětech varlat a slinivky břišní. Má fungicidní a baktericidní účinky na širokou škálu mikroorganismů. Snižuje sérový cholesterol, zmenšuje agregaci krevních destiček, takto působí preventivně proti ateroskleroze a kardiovaskulárním chorobám. Má afrodisiakální účinky. Odbourává tělesný tuk, využívá se u redukčích diet. Podporuje krvetvorbu. Je podpůrnou bylinou léčbou při onkologických léčbách.
 Ženšen pětilistý  Prevence mrtvice, infarktu, játra, ledviny, imunita, ředí krev.  Gynostemma má adaptogenní a antioxidační účinky, posiluje imunitu a nervový systém.Napomáhá růstu životní energie, odolnosti, vytrvalosti. Stimuluje funkci jater, reguluje cholesterol a cukr v krvi a krevního tlaku. Zlepšuje cirkulaci krve, má uklidňující efeky a uvolnění křečí. Je prevencí infarktu a mrtvice. Ředí krev, nevhodné současné braní léků na ředění krve.měl by mít více léčivých látek než bájný ženšen pravý (Panax ginseg).
     
     
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení