Pupečník asijský-200 gramové balení

Pupečník asijský-200 gramové balení

Hodnocení produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnocení:

280 Kč

Dostupnost: Skladem

Pupečník asijský (Centella asiatica) Gotukolla, Brahmi
Pupečník přispívá k normální činnosti kardiovaskulárního systému, trávení, činnosti cévní soustavy - těžké nohy, dýchacího systému, ženskému pohlavnímu zdraví, přirozenou obranischopnost - imunitní systém. Optimalizuje duševní zdraví, kognitivní funkce.
Používá se k obnově paměti, zlepšuje výkon řeči a představivosti, normalizuje psychiku a duševní rozpoložení, nervy. Užívání pomáhá k lepšímu pocitu pohody- v období neklidu, úzkosti, opimalizuje spánek, odstraňuje únavu, uklidňuje mysl, vyvolává pocit klidu, zlepšuje míru koncentrace a zároveň stimuluje nervovou činnost.

Užívá se denně 5g natě (polévková lžíce). Zalije se vroucí vodou 250 - 500ml podle chuti se může voda i přidat, dávku 5g můžeme rozdělit na dvě nebo tři dávky. Necháme luhovat 15 - 20minut.

Gotukola dnes u nás patří mezi kategorii tzv. mozkových nutrientů, protože významně přispívá k posílení paměti a zlepšení koncentrace. Někteří uživatelé čajového výluhu z gotukoly jsou přesvědčeni, že zlepšuje rozvoj duchovních schopností..Brahmi znamená v sanskrtu vědomí či moudrost, kosmické vědění. Ve východní medicíně se používá tisíce let a Číňané ji považují za zázračný elixír mládí. Drogou je nejčastěji nať, která obsahuje především triterpenoidy, dále obsahuje silice, saponiny, flavoidy a érerické oleje. Jogíni ji používají pro regeneraci mysli, vyrovnání funkcí levé a pravé hemisféry a harmonizaci koruní tedy sedmé čakry. Pupečník pochází z jihovýchodní Asie, kde ho používají i jako zeleninu - listovou. Ledvinovité listy vyrůstají z přízemní růžice, kde se objevijí i drobné fialové květy. Tvoří šlahouny, na kterých vyrůstají mladé rostliny jako u jahod. Lze ho v našich podmínkách snadno pěstovat. Koupit sazenice a jak je pěstovat se dozvíte na našich stránkách v oddělení Sazenice léčivých bylin. Informace najdete také v knížkách, které nabízíme na našem webu Pokojovky pro zdraví a na talíři nebo od pana prof. Valíčka Léčívé rostliny třetího tisíciletí či kniha Rostliny pro zdraví život.

 

Související produkty

Přihlášení