Lichořeřišnice větší-50 ml lékovka

Lichořeřišnice větší-50 ml lékovka

Hodnocení produktu: 4/5 (3x)

Vaše hodnocení:

čeled: Lichořeřišnicovité (Tropaeolaceae)

U nás jednoletá bylina s plazivou lodyhou až 3 metry dlouhou (ve své domovině až 5 metrů). Listy jsou štítovité s ovíjivými řapíky, celokrajné, lysé. Květy jsou pětičetné až 7 cm široké, na ovíjivých stopkách, kališní lístky okrouhlé, oranžově červené. Kvete v červnu až říjnu. Plodem je tobolka. Rozmnožuje se semeny. Je velmi citlivá na mráz. Pěstovaná v našich podmínkách zplaňuje pouze zřídka. Kvete od června do září. Lichořeřišnice prakticky netrpí žádnými škůdci a chorobami a dokonce odpuzuje plísně a hmyz.Zahrnuje přibližně 90 druhů, které rostou v Jižní a Střední Americe. Původem z oblasti And v Ekvádoru, Peru, Kolumbii. Jedná se o letničku, ale některé odrůdy jsou vytrvalé. Zplaňuje však i na mnoha dalších místech tropů a subtropů. Vyžaduje teplé a slunné stanoviště, snese však i polostín.


Droga působí výrazně antibioticky, zejména v oblasti urogenitálního aparátu. Účinná je na streptokoky, stafylokoky, proteus vulgaris, escherichia coli, salmonely a další. Příznivě působí rovněž v oblasti dýchacích cest. Tinktura je používaná proti padání vlasů a k povzbuzení jejich růstu. Dobré výsledky rovněž v léčbě zánětů zvukovodu. Velmi vhodné je použití lichořeřišnice jako doplněk při léčbě antibiotiky, protože zesiluje, rozšiřuje a urychluje jejich účinek. Je vhodná v případech, kdy léčba zánětů vaječníků pomocí antibiotik není úspěšná. Účinek lichořeřišnice na růst vlasů je dnes možné považovat za prokázaný.

Lichořeřišnice působí tak, že neničí přirozenou mikroflóru zažívacího traktu a jiných sliznic (jako chemické antibiotika). Ukazuje se jako výborný prostředek v boji s akutními, především chonickými záněty močového měchýře, ledvin a močových cest.

Nedoporučuje se užívat při astmatu, také těhotným a kojícím matkám.

Užití při zánětech močopohlavního aparátu,na akutní i chronické záněty, záněty dýchacího aparátu, záněty vaječníků, záněty prostaty.

Účinek nastupuje již po dvou hodinách. Maximální účinnost nastupuje po pěti až osmi hodinách. Po šestnácti hodinách účinek odeznívá. Je proto nutné aplikovat alespoň 2 x denně po 20 kapkách, lahvička vydrží při tomto užívání 25 dní.

99 Kč

Dostupnost: Skladem


Přihlášení