Bacopa monnieri(Brahmi).

Bacopa monnieri(Brahmi).

Hodnocení produktu: 3.73/5 (15x)

Vaše hodnocení:

Jaro 2022

Bacopa zlepšuje duševní jasnost a paměť, v Indii je to spolehlivý prostředek pro léčbu slabosti, nervových poruch, epilepsie, hysterie a šílenství Používá se také jako diuretikum a při léčbě revmatismu....Není pochyb o tom Bacopa monnieri je vynikajícím přírodním prostředkem ke zvýšení duševní výkonnosti a posílení schopnosti mozku.Bacopa se nejčastěji používá k získání lepší mentální bdělosti, zlepšuje vzdělávání a školní výkon, zlepšuje intelekt, vědomí a psychické aktivity. Bacopa zklidňuje mysl a podporuje relaxaci, zvyšuje syntézu proteinů a aktivitu v mozkových buňkách. Zlepšuje paměť, snižuje úzkost, neklid a senilitu.

55 Kč

Dostupnost: Vyprodáno

Bacopa roste v bažinatých místech a je pěstována v jižní Indii. Jako běžná, tradiční dávka je doporučováno 5-15 gramů (v sušeném stavu) Brahmi denně, ve forme čajového odvaru. V současné době je také nabízená prodejnami se sušenými léčivými bylinami. Jako u jiných léčivých rostlin je vždy vhodné poradit se o užívání s lékařem.Bacopu monnieri můžeme pěstovat jako pokojovou rostlinu s možností letnění. Prospívá v polostínu, na slunci ve vlhké půdě (bažinná rostlina). Prospěšné je přihnojování organickými hnojivy např. granulovaný hnůj (zapravit do půdy) či Lignohumátem. Jelikož má kobercový růst, je možné pěstovat ji v závěsném květináči, kdy roste převisle.Je to diuretikum ,má tonizující účinky,patří mezi adaptogeny. Pomáhá při léčbě astmatu, chrapotu, duševních chorob, epilepsie. Je to silné nervové tonikum proti úzkosti. Má se za to,že je vynikající pro srdce.Tato bylina se používá k obnově paměti, zlepšuje výkon řeči a představivosti, zmírňuje nervové a duševní napětí. Užívá se v případech nepříčetnosti, epilepsie, hysterie, aesthenie a nervových poruch. Užívání Brahmi vám mohou pomoci k lepšímu pocitu pohody- v období neklidu, úzkosti, nespavosti, únavy a hyperaktivní mysl. Bylina vyvolává pocit klidu a míru koncentrace a zároveň stimuluje nervovou činnost. Používá se také jako krev čistící prostředek a je považována za užitečnou pro všechny záněty, chronické kožní onemocnění, vysoké horečky, ztrátu vlasů a kontrolu krevního tlaku. Indikace• Úzkost ,deprese• Hypertenze• Nespavost• Snížené duševní výkonnost• Ztráta paměti• Deprese• Nervová slabost• Poruchy chování- Parkinsonova choroba.

Více informací o jejím pěstování jako pokojovky v domácích podmínkách, zpracování, účincích si můžete přečíst v naší knize Pokojovky pro zdraví a na talíři, kterou nabízíme na našich stránkách.

Přihlášení