Bazalka posvátná (Ocimum sanctum). Rezervace jaro 2018

Bazalka posvátná (Ocimum sanctum). Rezervace jaro 2018

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

Mimořádný druh bazalky s nepřekonatelnou pronikavou hřebíčkovoskořicovou vůní pochází z jihovýchodní Asie, kde se hlavně v Indii pěstuje jako léčivá kořeninová a posvátná rostlina. Lístky se používají jako koření do sladkých jídel, ovocných salátů a exotických omáček, nápojů. Šťáva z listů nebo odvar léčí katar horních cest dýchacích, prochladnutí, ale i choroby jater a snižují horečku. Tento druh bazalky je víceletý, rostliny přezimujeme snadno na chladném a světlém místě. Tulsi je bazalka, která okouzlí nejen milovníky Orientu.

Bazalka posvatná (Occimum sanctum) Tulsi
je tropická rostlina původem z Indie. Hojně roste v Surinamu, kde je nazývána tulisi a považována za svatou bylinu. Kromě náboženského významu, má také zásadní význam léčivý a používá se v ájurvédské medicíně. Čaj z bazalky posvátné působí dobře na žaludek, podporuje vylučování žluče, snižuje horečku a uklidňuje. Má baktericidní účinky, které se využívají při léčbě zažívacího ústrojí. Používá se při nechutenství, anémii, astmatu, neplodnosti, zánětech ledvin a zánětech močového měchýře. Byla prokázána i určitá účinnost při léčení rakoviny. V thajské kuchyni se uplatnila jako koření do salátů, omáček a masových jídel. Její silice se využívá v parfumérii.
Tato bylina je známa také pod názvy tulisi, tulasi nebo tulsi.
Je to jednoletá až víceletá bylina dorůstající výšky až jednoho metru s lodyhou vzpřímenou, rozvětvenou a u báze dřevnatějící. Listy jsou eliptické až vejčité, chlupaté a na okrajích pilovité, jejich barva je rozmanitá: od světle zelené po tmavě červenou.
Popis sběru:
Sklízí se celá nať, nejlépe v srpnu. Suší se ve stínu při teplotách do 30 stupňů Celsia.
Užívaná část:
Nať.
Účinné látky:
Droga obsahuje eugenol, beta-caryophyllen, bornylacetát, beta-elemen, methyleugenol, neral, beta-pinen, camphen, alfa-pinen, ursolové kyseliny, campesterol, cholesterol, stigmasterol, beta-sitosterol a polysacharidy.
Působení:
Droga napomáhá odstranění dyspeptickýchsoubor příznaků, vyplývajících z poruchy trávení. Vedou k převaze kvasných nebo hnilobných pochodů.
potíží, má antiulcerózní a protizánětlivé účinky, snižuje hladinu krevního cukru a působí imunomodulačně, proti stresu, analgeticky a antipyreticky. Vykazuje i radioprotektivní a antitumorózní účinky a snižuje krevní tlak.
Mimořádný druh bazalky s nepřekonatelnou pronikavou hřebíčkovoskořicovou vůní pochází z jihovýchodní Asie, kde se hlavně v Indii pěstuje jako léčivá kořeninová a posvátná rostlina. Lístky se používají jako koření do sladkých jídel, ovocných salátů a exotických omáček a nápojů. Šťáva z listů nebo odvar léčí katar horních cest dýchacích, prochladnutí, ale i choroby jater a snižují horečku. Tento druh bazalky je víceletý, rostliny přezimujeme snadno na chladném a světlém místě. Tulsi je bazalka, která okouzlí nejen milovníky Orientu.
Bazalka posvátná otevírá naše srdce a zajišťuje tak přízeň božstev, čistí auru a posiluje imunitní systém. Ochraňuje proti negativním silám, říká se jí "zabíječ démonů". Souvisí s elementem země a s Martem.

40 Kč

Dostupnost: Skladem


Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení