Panel uživatele

Bazalka posvátná (Ocimum sanctum). Tulsí

Bazalka posvátná (Ocimum sanctum). Tulsí

Hodnocení produktu: 4.3/5 (43x)

Vaše hodnocení:

letos nebude

Okouzlí nejen milovníky orientu svoji nepřekonatelnou pronikavou hřebíčkovoskořicovou vůní pochází z jihovýchodní Asie, kde se hlavně v Indii pěstuje jako kořeninová a posvátná rostlina. Domorodci ji používají na 25 nemocí. Lístky se používají jako koření do sladkých jídel, ovocných salátů a exotických omáček, nápojů. Udržuje optimální stav dýchacího systému, podporuje vykašlávání, podporuje srdce ,vitalitu a odolnosti vůči stresu, Optimalizuje imunitní systém je antioxidant. Podporuje vylučování vody z těla a normální trávení. Tento druh bazalky je víceletý, rostliny přezimujeme snadno na chladném a světlém místě.

40 Kč

Dostupnost: Vyprodáno

 Tulsi je bazalka, která okouzlí nejen milovníky Orientu. Bazalka posvatná (Occimum sanctum) Tulsi je tropická rostlina původem z Indie. Hojně roste v Surinamu, kde je nazývána tulisi a považována za svatou bylinu. Kromě náboženského významu, je také zásadní v ájurvédě medicíně. . V thajské kuchyni se uplatnila jako koření do salátů, omáček a masových jídel. Její silice Tinktura z pupenů bazalky posvátné.  Využívá se v parfumérii.Tato bylina je známa také pod názvy tulisi, tulasi nebo tulsi.Je to jednoletá až víceletá bylina dorůstající výšky až jednoho metru s lodyhou vzpřímenou, rozvětvenou a u báze dřevnatějící. Listy jsou eliptické až vejčité, chlupaté a na okrajích pilovité, jejich barva je rozmanitá: od světle zelené po tmavě červenou.Popis sběru:Sklízí se celá nať, nejlépe v srpnu. Suší se ve stínu při teplotách do 30 stupňů Celsia.Užívaná část: Nať.Účinné látky:Droga obsahuje eugenol, beta-caryophyllen, bornylacetát, beta-elemen, methyleugenol, neral, beta-pinen, camphen, alfa-pinen, ursolové kyseliny, campesterol, stigmasterol, beta-sitosterol a polysacharidy.Tulsi je bazalka, která okouzlí nejen milovníky Orientu.Bazalka posvátná otevírá naše srdce a zajišťuje tak přízeň božstev, čistí auru a posiluje imunitní systém. Ochraňuje proti negativním silám, říká se jí "zabíječ démonů". Souvisí s elementem země a s Martem.

Více informací o jejím pěstování jako pokojovky v domácích podmínkách, zpracování, účincích si můžete přečíst v naší knize Pokojovky pro zdraví a na talíři, a v knize pana Prof Pavla Valíčka Koření, které na stránkách nabízíme a na našich stránkách. 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení