Panel uživatele

Jablečník obecný -( Marrubium vulgare ).

Jablečník obecný -( Marrubium vulgare ).

Hodnocení produktu: 4.4/5 (15x)

Vaše hodnocení:

Jablečník příznivě ovlivňuje funkci všech hlavních orgánových okruhů – dýchací cesty, srdce a krevní oběh, trávící trakt i oblast vyměšování. Ovlivňuje tvorbu žluči, působí spasmolyticky v trávícím traktu a je účinné antiarytmikum. Podporuje jaterní funkce, a příznivě ovlivňuje činnost sleziny.

40 Kč

Dostupnost: Jaro 2024

Výrobce: Kotvičníková farma

Tlumí průjmová onemocnění a užívá se při zánětech lymfatických žláz. Zevně se používá na nehojící rány a na různá kožní onemocnění. Užívá se i při chronickém kašli, doprovázejícím těžší formy bronchitidy. Podporuje příliš slabou menstruaci. Využívá se při léčbě nechutenství, žaludeční slabosti, podpoře činnosti jater a žlučníku a úpravě střevní peristaltiky. Dále se používá při srdeční nedostatečnosti nervového původu. Nálev se používá při plicním zahlenění, chronickém kataru průdušek, potlačení zánětů a kašli.Vyhovuje mu plné slunce a dobře propustná půda.Jablečník příznivě ovlivňuje funkci všech hlavních orgánových okruhů – dýchací cesty, srdce a krevní oběh, trávící trakt i oblast vyměšování. Ovlivňuje tvorbu žluči, působí spasmolyticky v trávícím traktu a je účinné antiarytmikum. Podporuje jaterní funkce, a příznivě ovlivňuje činnost sleziny. Tlumí průjmová onemocnění a užívá se při zánětech lymfatických žláz. Zevně se používá na nehojící rány a na různá kožní onemocnění. Užívá se i při chronickém kašli, doprovázejícím těžší formy bronchitidy. Podporuje příliš slabou menstruaci. Využívá se při léčbě nechutenství, žaludeční slabosti, podpoře činnosti jater a žlučníku a úpravě střevní peristaltiky. Dále se používá při srdeční nedostatečnosti nervového původu. Nálev se používá při plicním zahlenění, chronickém kataru průdušek, potlačení zánětů a kašli. Nálev připravíme ze 2 kávových lžiček na jeden šálek a pijeme 1x denně.Tato bylina je známa také pod názvy buřina bílá, buřina lékařská, býčí krev, dunda, jablečník bílý, jablečník vonný, jablounek, jablouneklas, samaritánka, šedivá zelina, šedivek, šedivka, šedivka zelená, vonný klas nebo vonoklas. Sbírá se nať od června do srpna.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení