Panel uživatele

Rakytník řešetlákový (Hippophae rhamnoides) - Botanika - samice

Rakytník řešetlákový (Hippophae rhamnoides) - Botanika  - samice

Hodnocení produktu: 4/5 (6x)

Vaše hodnocení:

Sklizeň oklepem! Botanika má snad největší plody na dlouhé stopce a proto ji lze za ideální zralosti sklidit oklepem i ruční sklizeň je snažší a rychle to díky velkým plodům přibývá. Představuje silněrostoucí keř. Plodové větevky se až ohybají pod tíží plodů. Svou vysokou úrodností se odlišuje od jiných odrůd. Tato odrůda je semenáč z volného opylení leningradské sorty 17397-6. Z výsevů v Botanckém ústavu Moskevské st. University M.V. Lomonosova v Rusku. Zraje středně raně. Silný keř dorůstá bez tvarování i do 3-4 metrů. Korunu má pyramidální. Výhony mají světle hnědou kůru a jsou velmi řídce otrněné. Listy jsou velké, světle zelené, stříbřitě ojíněné. Plody jsou oválné, oranžově žluté, velmi veliké, hmotnosti do 1,3 g. Pro dosažení plodnosti je třeba zakoupit samčí rostlinu - "OPYLOVAČ". Výška sazenice bez květináče je 30cm a více.Plody mají vysoký obsah vitamínů, především C, A, skupiny B, minerálů, rutinu a mastných kyselin - rakytníkového oleje. Podporuje imunitní systém, přirozenou obranyschopnost, normalizuje stav pokožky, prostaty, kardiovaskulární systém, trávení.

115 Kč

Dostupnost: Jaro 2024

Patří mezi velkoplodé rakytníky. Stopka plodu je dlouhá až 6mm a umožňuje snažší sklizeň. Slupka plodu je tuhá a při ručním sběru se plody snadno odtrhnou bez poškození. Dužina je šťavnatá chutná příjemně kysele je slabě aromatická. Když se vystihne správný termín zralosti, je také možno plody setřást na podloženou plachtu. Zralost se musí sledovat. Postupuje rychle a pak plody měknou a špatně se přepravují. Sklízet se musí během týdne. Tato odrůda je vhodná pro mechnizovanou sklizeň.Plody obsahují až 151 mg % vitaminu C, 4,3 % oleje, 3,5 % cukru, 13,9 mg % karotenoidů.Odrůda je velmi úrodná.Z jednoho keře se sklidí 7-15 kg plodů později až 35 - 40 kg. Keř je velmi mrazuvzdorný a odolný k chorobám i škůdcům. Odrůda byla v Rusku zapsána do registru v roce 1993 pro Severo-západní region ( Tverská oblast, Kostromská oblast, Leningradská oblast, Jaroslavská oblast), pro Centrální region (Ivanovská obl., Moskevská obl.,) Volžsko-Brjatský region ( Kirovská oblast).Odrůda se velmi osvědčila v evropské části Ruska, v Bělorusku, Litvě , Pobaltí. Pro naše klimatické podmínky je velmi vhodná.

Rozsáhlé a velmi zajímavé jsou informace v knížkách, které nabízíme na našem webu od pana Prof. Valíčka kniha Rakytník řešetlánový rostlina budoucnosti, Rostliny pro zdravý život a Léčivé rostliny třetího tisíciletí.

Z plodů rakytníku nabízíme kapsle, tinkturu z listů rakytníku , vše na našich stránkách.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení