Psyllium (Jitrocel indický )- bylinné kapsle/90 tobolek.

Psyllium (Jitrocel indický )- bylinné kapsle/90 tobolek.

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

Absorbcí vody zvětšuje až 40-ti násobně svůj objem, zlepšuje vlastnosti stolice a urychluje její pasáž střevem. Zvyšuje pocit sytosti a pomáhá při snižování nadváhy. Změkčuje střevní obsah, čímž zmírňuje potíže s vyprazdňováním při hemeroidech.

Psyllium obsahuje rozpustnou vlákninu, která v trávicím traktu na sebe váže vodu z potravy, nabobtná ( zvětší svůj objem až 40x ) a vytváří měkký gel. Na zvětšení objemu reaguji střeva zvýšením pohybu a tím dochází k urychlení a usnadnění průchodu potravy trávicím traktem.

Váže jedovaté zplodiny, tím snižuje riziko vzniku rakoviny tlustého střeva a konečníku, je vhodné při redukčních dietách, navozuje pocit sytosti. Váže na sebe cholesterol, brání jeho vstřebávání, čímž přispívá ke zpomalování procesu arteriosklerózy a vytváří na sliznicích trávicího traktu povlak. Má tišící účinky na stěny žaludku a střev.

Nejdůležitější při užívání Psyllia je dostatečný přísun tekutin, jinak hrozí zácpa nebo až neprůchodnost střev. Aby nedošlo k ovlivnění vstřebávání požívaných léků, užívá se asi 45 minut po nich.Psyllim není návykové, je tedy vhodné i k dlouhodobému užívání.


Psyllium je také vhodné jako součást redukčních diet ( vyvolává pocit nasycenosti ),
Je vhodné i pro diabetiky. Nedoporučuje se podávat Psyllium dětem a osobám s organickými poruchami trávicího traktu. U některých osob může vyvolat alergické reakce. V případě pochyb, ohledně užívání Psyllia, se obraťte na lékaře či lékárníka.

 

269 Kč

Dostupnost: Skladem


Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení