Panel uživatele

Řimbaba obecná (Pyrethrum parthenium ).

Řimbaba obecná (Pyrethrum parthenium ).

Hodnocení produktu: 4.45/5 (11x)

Vaše hodnocení:

Krásná bylina, Užívá se nejčastěji kvetoucí nať ve formě tinktury nebo nálevu, Napomáhá relaxaci, je antioxidant, zajišťuje normální funkci oběhové soustavy, přispívá k menopauzálnímu komfortu. Používají se i čerstvé listy (v případě prevence 1 list denně, maximálně 5 listů denně). Krásně rozsvítí záhonek, je to dvouletka, která se přesévá.

40 Kč

Dostupnost: Jaro 2024

Výrobce: Kotvičníková farma

Vytrvalá, až 1 m vysoká bylina. Lodyha přímá, větvená, hranatá. Dolní listy řapíkaté, horní přisedlé, široce vejčité, se 2 až 5 jařmy peřenoklaných úkrojků. Květy v koncových úborech uspořádány v chocholičnaté latě, trubkovité květy žluté, oboupohlavné, jazykovité květy bílé, samičí. Kvete v VI až IX.Rozšíření:Původně pochází z jihovýchodní Evropy a jihozápadní Asie, u nás odedávna pěstována na zahradách a místy zplaňuje v okolí lidských sídel, zejména v teplejších oblastech. Sbírá se kvetoucí nať, nejlépe na začátku květu.Droga obsahuje vonné silice s pinenem a bornylacetátem, seskviterpenové laktony (parthenolid, chrysanhemonin), deriváty acetylénu, pyrethrin, třísloviny a další látky. Nedoporučuje se však užívat řimbaby těhotným ženám (neb působí na dělohu), u některých jedinců se může při přímé konzumaci objevit v ústech vyrážka (vřídky) -Informace v tomto odstavci převzaty z: J. Janča, J.A.Zentrich: Herbář léčivých rostlin, díl 4.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení