Sporýš šípový (Verbena hastata). Rezervace jaro 2018

Sporýš šípový (Verbena hastata). Rezervace jaro 2018

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

Sporýš šípový (Verbena hastata) - fialová
 

Užívá se nať. Má uklidňující účinek, užitečný při nespavosti a jiných nervových problémech,užívá se při úzkostných stavech. Pomáhá také proti nachlazení, kašli, depresím, menstruačním bolestem, a také bolestem hlavy s tím související.

Pomáhá ženám trpícím premenstruačním syndromem a menopauzálními úzkostmi, výkyvy nálad, související s hormonálními výkyvy (kombinuje se se srdečníkem obecným, natí ovsa, lze přidat i vítod tenkolistý), uvolňuje křeče, pomáhá při vaginismu (křeče poševního svalstva - může zmenožňovat pohlavní styk).Také při spastickém močovém měchýři.

Je známá i v kosmetice.

S vitánií a šišákem straňokvětým se dává lidem trpícími nervovými tiky, syndromem neklidných nohou, zmírňuje mírnou formu Tourettova syndromu, při poruchách hybnosti , mimovolnými pohyby svalů, jazyka.

Užívání:

tinktura - nakládá se v poměru 1:2,5 (60%alkohol), užívá se 20-40kapek až 3x denně

nálev . polévková lžíce sušené verbeny se nechá louhovat v 250ml horké vody 15-20minut , tento nálev se užívá 2x denně. Doporučuje se užívat se zázvorem nebo skořicí.

Neužívejte v těhotenství., nadměrné dávky mohou způsobit nevolnost.

Pochází ze Severní Ameriky, roste na vlhkých loukách, prospívá na slunečném stanovišti, ve vlhké, propustné zahradní zemině. V zimě ji raději zakrýte, mráz nevadí, ale vlhko ano, mrazuvzdorná je do -40°C . Udělá velkou parádu a efekt i na trvalkovém záhonu, dorůstá až 1,8cm. Květy jsou drobné fialové, sestavené jako do šípů. Užívá se nať. Má uklidňující účinek, užitečný při nespavosti a jiných nervových problémech, pomáhá také proti nachlazení, kašli, depresím, menstruačním bolestem. Je známá i v kosmetice.Květy lákají čmeláky a motýly.
 

45 Kč

Dostupnost: Skladem


Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení