Mulungu (Erythrina mulungu)- bylinné kapsle/90 tobolek

Mulungu (Erythrina mulungu)- bylinné kapsle/90 tobolek

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

V lidovém léčitelství se odvar z jeho kůry používá při depresích, stresu, hysterii, panických poruchách, nespavosti a jiných poruchách spánku, ale také při nemocech jater. Mulungu také snižuje krevní tlak a normalizuje srdeční arytmie.

269 Kč

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Kotvičníková farma

Pod názvem mulungu je v Brazílii znám strom Erythrina mulungu a také drcená kůra z tohoto stromu, jejíž odvar odnepaměti používá domorodé obyvatelstvo jako přírodní sedativum. Věhlas tohoto přírodního psychofarmaka již pronikl i do Evropy a kůru lze koupit přes internet i u nás. Podívejme se, co o mulungu ví soudobá medicína.

Rostliny rodu Erythrina z čeledi bobovitých a podčeledi motýlokvětých jsou keřovité až stromovité dřeviny rostoucí v několika druzích v tropických oblastech celého světa a jsou kultovními stromy mnoha národů. Vyznačují se množstvím šarlatově zbarvených květů, což se odráží nejen v jejich latinském jménu, ale i v českém názvu – zarděnice nebo též korálový strom. Díky svému zbarvení a výšce je kvetoucí zarděnice již zdálky viditelná a zblízka připomíná korálový útes. Erythrina mulungu, strom vysoký až 10 m, je v Brazílii znám též pod názvy colorines, chilicote nebo tzompanquahuitl a v lidovém léčitelství se odvar z jeho kůry používá při depresích, stresu, hysterii, panických poruchách, nespavosti a jiných poruchách spánku, ale i při nemocech jater. Mulungu také snižuje krevní tlak a normalizuje srdeční arytmie. Už v předkolumbovských civilizacích používali odvar z kůry tohoto stromu indiáni pro překonání strachu z boje a válečných útrap (Journal of Ethnopharmacology 111, 383, 2007).

Moderní medicína objevila v mulungu řadu biologicky účinných látek, z nichž nejvýznamnější jsou iso flavonoidy daidzein a phaseollin, a zejména alkaloidy. V experimentech na zvířatech byl prokázán silný anxiolytický a antikonvulzivní účinek mulungu, za nějž jsou odpovědné právě erythrinové alkaloidy, především erytravin a erysotrin (Journal of Natural Products 70, 48, 2007). Experimenty v laboratoři prokázaly, že přírodní droga má farmakologické účinky, pro něž je využívána v lidovém léčitelství, a tak nic nebrání jejímu vstupu na oficiální trh s psychofarmaky, jakmile budou provedeny zkoušky na lidech.

Pod názvem mulungu je v Brazílii znám jednak strom Erythrina mulungu, jednak drcená kůra z tohoto stromu, jejíž odvar již odnepaměti používá domorodé obyvatelstvo jako přírodní sedativum. Věhlas tohoto přírodního psychofarmaka již pronikl i do Evropy a lze je koupit přes internet i u nás.

Rostliny rodu Erythrina z čeledi bobovitých a podčeledi motýlokvětých jsou keřovité až stromovité dřeviny, rostoucí v několika druzích v tropických oblastech celého světa a jsou kultovními stromy u mnoha národů. Vyznačují se množstvím šarlatově zbarvených květů, což se odráží nejen v jejich latinském, ale i českém názvu – zarděnice nebo též korálový strom. Díky svému zbarvení a výšce je kvetoucí zarděnice již z dálky viditelná a zblízka připomíná korálový útes. Erythrina mulungu, strom vysoký až 10 m, je v Brazílii znám též pod názvy colorines, chilicote nebo tzompanquahuitl a v lidovém léčitelství se odvar z jeho kůry používá při depresích, stresu, hysterii, panických poruchách, nespavosti a jiných poruchách spánku, ale také při nemocech jater. Mulungu také snižuje krevní tlak a normalizuje srdeční arytmie. V předkolumbovských civilizacích byl odvar z kůry tohoto stromu používán pro překonání strachu z boje a válečných útrap.

Moderní medicína objevila v mulungu řadu biologicky účinných látek, z nichž nejvýznamnější jsou isoflavonoidy daidzein a phaseollin a zejména pak alkaloidy. V experimentech na zvířatech byl prokázán silný anxiolytický a antikonvulzivní účinek mulungu, za nějž jsou odpovědné právě erythrinové alkaloidy, zejména erytravin a erysotrin. Experimenty v laboratoři prokázaly, že přírodní droga má účinky pro něž je využívána v lidovém léčitelství a tak nic nebrání jejímu vstupu na oficiální trh s psychofarmaky, jakmile budou provedeny i zkoušky na lidech.

Celý článek je dostupný na: http://www.intechopen.com/books/anxiety-and-related-disorders/mulungu-rainforest-anxiolytic

Erythrina mulungu je až 10 m vysoký strom rostoucí v tropických oblastech převážně v Brazilii. Má překrásné šarlatové květy, proto se mu také říká "korálový strom".

Jste nervozní, nemůžete pro starosti a každodenní stres spát? Mají vaše starosti negativní vliv na vaše zdraví, dokonce na stav jater? Chcete přestat kouřit, vadí vám tato vaše závislost na nikotinu? - Pak vyměňte cigaretu za hrníček odvaru z kůry mulungu. Jeho kůra vás překvapí svými účinky.
Droga obsahuje množství různých alkaloidů, které jsou odpovědné za silný účinek mulungu.

Souvisí s: centrální nervový systém, krevní oběh, cévy, srdce, játra

Každému z nás se to jistě stalo. Cítili jsme se smutně, podrážděně s nechutí k jakékoliv aktivitě. Špatnou náladu nic nepozvedlo a naše duše jednoduše stávkovala. My si vezmeme prášek, který by nás měl opět povzbudit do dalších dní. V amazonské džungli užívali na přicházející chmury strom s jasně červenými kvítky, který zklidnil nervovou soustavu a zmírnil přicházející smutek. Jmenuje se Erythrina mulungu a tyto účinky jsou jen zlomek z toho, co nám může nabídnout.
Sedativum amazonských indiánů

Historie užívání Mulungu se píše ještě z předkolumbovských dob. Tamní kmeny ho užívaly jako přírodní sedativum, které příspívalo ke zklidnění nervové soustavy a pro navození klidného spánku. Osvědčil se jim i jako přípravek na hubení hmyzu a návnada na ryby. Červené plody pak zdobily místní ženy, které si z nich vyráběly náhrdelníky a prsteny.

Další využití našel při léčení bronchitidy, zánětu dásní a při onemocnění jater. A zkrátka nepřišla ani oběhová soustava. Na to přišli až severoameričtí bylinkáři, kteří rostlinu předepisovali na snížení krevního tlaku a regulaci srdečního tepu.
Korálová rostlina z mokřad a bažin

Erythrina mulungu, zkráceně Mulungu a česky Zarděnice či Korálovec je jihoamerický strom jež vyrůstá do výšky maximálně 14 metrů. Je hustě větvený a charakteristickým znamením jsou červené květy rostoucí na konci větve. Právě nápadné květy se zasloužily o přezdívku "coral flower" (korálová květina) a díky tomu tak známe rostlinu i my. Plodem je černý lusk, který v sobě skrývá červená semena.

Mulungu bychom spatřili v nevábných mokřadech a bažinách Latinské Ameriky, konkrétně v Peru a Brazílii. V roce 1829 byla rostlina poprvé popsána a byly jí přiděleny hned dva botanické názvy Erythrina mulungu a Erythrina Verna.
Složení

A co tedy Mulungu obsahuje? Kdybychom ji vzali do laboratoře, zjistili bychom vysoký obsah flavonoidů, triterpenů a alkaloidů.

Tradičně se Mulungu používala jako přírodní sedativum na zklidnění nervové soustavy, při nespavosti či úzkostech. Její sedativní účinky jsou dále prospěšné při utrpění náhlého šoku nebo při hysterii. Dále se užívala jako podpůrný prostředek při léčbě astmatu, bronchitidy, epilepsie nebo zánětu dásní. Mulungu též snižuje horečku a podporuje správnou funkci jater. Může také napomoci při vysokém krevním tlaku. Mulungu je vhodným podpůrným prostředkem při léčbě hemeroidů, očního podráždění a průjmu. Rostlina byla roku 2002 testována a výsledky prokázaly, že Mulungu kladně působí proti depresím, úzkosti a stresu a obsažené látky jsou obdobné jako předepisovaných antidepresiv Diazepam. Dále výzkum prokázal, že má pozitivní vliv na léčbu epilepsie a zánětů v oblasti močových cest.
Složení

Erythrina mulungu obsahuje flavonoidy, triterpeny a alkaloidy. Právě alkaloidy mají zásluhu na protizánětlivých a sedativních účincích a alkaloid cristamidine pro změnu působí pozitivně na funkci jater.
Dávkování

Z drcené kůry Mulungu se obvykle vaří odvar. Dvě čajové lžičky se přidají do vroucí vody (250 ml) a na 20 minut odstaví. Po vylouhování se nápoj scedí a dochutí medem nebo cukrem. Erythrina Mulungu není vhodná pro děti, těhotné a kojící ženy. Lidé, kteří mají problémy s krevním tlakem by měli užívání rostliny konzutovat s lékařem. Rostlina působí sedativně a může vést k ospalosti, proto je zakázáno po užití odvaru řídit automobil a obsluhovat stroje či jinou techniku.

Přihlášení