Hojník yzopolistý ('Sideritis hyssopifolia')

Hojník yzopolistý ('Sideritis hyssopifolia')

Hodnocení produktu: 4.5/5 (2x)

Vaše hodnocení:

V Pyrenejích ho místní obyvatelé používají v lidové medicíně ve formě čaje k léčbě zažívacích, potíží, vředů, jako kloktadlo nebo koupel nehojících se ran je i součást bylinných likérů.Tato krásná bylinka je příbuzná hojníku sirskému (Řecký horský čaj), ale roste na rozdíl od něj na jihozápad od nás. Najdeme ho v jihozápadní a střední Evropě např. v Německu, Švýcarsku ). Roste ve vyšších polohách, v nadmořské výšce až 2800m n m na loukách, pastvinách i skalnatých, suchých místech.

50 Kč

Dostupnost: Vyprodáno

čeleď Hluchavkovité (Laminaceae)

V Pyrenejích ho místní obyvatelé používají v lidové medicíně ve formě čaje k léčbě zažívacích, potíží, vředů, jako kloktadlo nebo koupel nehojících se ran je i součást bylinných likérů.
Tato krásná bylinka je příbuzná hojníku sirskému (Řecký horský čaj), ale roste na rozdíl od něj na jihozápad od nás. Najdeme ho v jihozápadní a střední Evropě např. v Německu, Švýcarsku ). Roste ve vyšších polohách, v nadmořské výšce až 2800m n m na loukách, pastvinách i skalnatých, suchých místech.
Tvoří trsy 10-80cm vysoké u báze bohatě vetvěné. Listy jsou zoubkaté, vtřícné, lysé, svěže zelené. Květ je tvořen na vrcholu stvolu lichopřesleny, které zdobí dokola žluté zvonkovité kvítky. Kvete od dubna do srpna. Sklízíme na počátku květu.
Na zahradě mu najdeme teplé a chráněné místo. Nesmí být podmáčené, aby kořínky neuhníly.

 

Přihlášení