Perila křovitá-50 ml lékovka

Perila křovitá-50 ml lékovka

Hodnocení produktu: 5/5 (2x)

Vaše hodnocení:

NOVINKA

Optimalizuje nervovou rovnováhu, duševní rovnováhu, koncentraci, intelektuální aktivitu, produkci cytokinů a specifických protilátek. Normalizuje funkci dýchacího systému.

99 Kč

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Kotvičníková farma

Perila křovitá (Perilla frutescens)

Tato "nablízkaná hluchavka" optimalizuje nervovou rovnováhu, duševní rovnováhu, koncentraci, intelektuální aktivitu, produkci cytokinů a specifických protilátek. Normalizuje funkci dýchacího systému.

Lihový extrakt z kvetoucí natě perily křovité, 40% lihu.
Dávkování 3x denně 20 kapek.

Perila patří mezi hluchavkovité rostliy . Pochází z Číny a Indie, kde se vyskytuje ve výškách asi 1 200 m Dorůstá výšky přibližně jednoho metru, listy připomínají "nablýskanou hluchavku temně fialovou" (nebo fialovou bazalku), květy jsou nenápadné, fialové. Již celá staletí se tato bylina používá v čínské medicíně buď sama, nebo v kombinaci s dalšími bylinami. Perila křovitá má řadu možností použití. Éterický olej působí antimikrobiálně, a proto se používá i jako konzervační prostředek do pokrmů. V asijských zemích tradiční způsob přípravy pokrmů z krabů a korýšů využívá listy z perilly proto, aby se vyvarovalo tzv. jedu, nacházejícího se v krabím mase. Nyní to může být použito jako účinná cesta ochrany před potravinovou alergií.Tuky obsažené v semenech v oleji této byliny se vyznačují vysokým obsahem esenciálních mastných kyselin, v listech červené odrůdy jsou flavonoidy a antokyany s vysokým antioxidačním potenciálem. Kromě účinku na zdraví má perilla kvůli citronové nasládlé chuti zajímavé využití v moderní kuchyni. Rostlina může být použita obdobně mnohostranně jako bazalka, nejčastěji do pokrmů z ryb či masa. Používá se i jako listová zelenina. Lze ho v našich podmínkách snadno pěstovat. Koupit sazenice a jak je pěstovat se dozvíte na našich stránkách v oddělení Sazenice léčivých bylin. Informace najdete také na internetu.

Související produkty

Přihlášení