Panel uživatele

Šišák stranokvětý (Scutellaria lateriflora), Rostlina šíleného psa

Šišák stranokvětý (Scutellaria lateriflora), Rostlina šíleného psa

Hodnocení produktu: 4.09/5 (23x)

Vaše hodnocení:

půlka května

Rostlina "Šíleného psa". O jeho účincích si přečtěte na internetu, opravdu stojí za to. Bohužel účinky zde nemůžeme prezentovat kuli nařízení EU.

50 Kč

Dostupnost: Jaro 2024

Jde o přímou, trsnatě rostoucí bylinu dorůstající výšky 25 až 50 centimetrů. Lodyha je čtyřhranná a nese vstřícné, široce zašpičatěle kopinaté zubaté listy s výraznou žilnatinou. Květy jsou pyskaté modré až modrofialové, uspořádané do jednostranných hroznů.

Pochází ze Severní Ameriky, kde byl jednou z nejdůležitějších léčivých a rituálních rostlin Čerokézů. Používali jej k posílení ,vnitřního zraku' během šamanských rituálů. 

Obsahové látky:

Dihydropyranokumarin, scuteflorin, kyseliny ursolová, pomolová a kávová, dále pak flavonoidy - baicalin, scutellarin, wogonin, a také lidské neurohormony melatonin a serotonin

 

Rostlina se používá na neklidná zvířata, která např. byla týrána. Použití přírodních prostředků však vyžaduje čas a trpělivost. Musíme si uvědomit, že psi, kočky nebo koně mají dobrou paměť a traumatické zážitky z minulosti nepřekonají ani nezapomenou za pár dní.

Nesmí se užíval v těhotenství.

Sklízí se kvetoucí nať a suší se v tenké vrstvě ve stínu. Užívá se ve formě nálevu ze sušené drogy nebo v podobě lihové tinktury či ve směsi s ostatními sedativními rostlinami, jako je například meduňka lékařská (Melissa officinalis). Má výrazně hořkou chuť podobnou pelyňku.

Na pěstování není náročný, vyhovuje mu většina zahradních půd a slunné stanoviště. Vyžaduje však dostatek vláhy. velmi nemáročná a krásná bylinka. Množí se přímým výsevem do půdy nebo se předpěstovává.

Informace čerpány z knihy Adaptogeny - David Winston, Steven Maimes a z webu Bylinky pro všechny Mudr Mllčocha

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení