Rdesno mnohokvěté - lihová tinktura, 50ml

Rdesno mnohokvěté - lihová tinktura, 50ml

Hodnocení produktu: 4.5/5 (2x)

Vaše hodnocení:

NOVINKA

"Hříva černého vraníka", podle čínské pověsti rdesno našel na zahradě starý, šedivý, vetchý zahradník, chtěl ho přesadit a našel pod ním hlízy, které si vařil a jedl. Omládl, vlasům se vrátila černá barva. Natolik ovmládl, že se oženil, založil rodinu a dožil se vysokého věku!

99 Kč

Dostupnost: Skladem

Doplněk stravy

Návod k použití: 2-3 x denně 20 kapek před jídlem

Složení: výtažek ze hlízy rdesna mnohokvětého ( Polygonum multiflorum) , 40% alkohol

Normalizuje činnost kardiovaskulárního systému a hladinu cholesterolu.

Rdesno mnohokvěté (Polygonum multiflorum, Fallopia multiflora) v čínštině se rdesnu říká "heshouwu" což znamená "Hříva černého vraníka", podle čínské pověsti rdesno našel na zahradě starý, šedivý, vetchý zahradník, chtěl ho přesadit a našel pod ním hlízy, které si vařil a jedl. Omládl, vlasům se vrátila černá barva. Natolik ovmládl, že se oženil, založil rodinu a dožil se vysokého věku!
Třetím až čtvrtým rokem se vykopou kořenové hlízy ze země na jaře či na podzim, omyjí se, nakrájí a usuší při teplotě 35 stupňů, za syrova se v tradiční čínské medicíně nepoužívá, může se též pražit nebo dusit a přidávat k pokrmům. Popis rostliny: vytvalá bylina je 7-10 m dlouhá, má hlízovitě zduřelé dřevnaté červeně hnědé kořeny a červeně nachovou, lysou, v horní části rozvětvenou lodyhou. Listy má střídavě řapíkaté, čepel je úzce vejčitá až srdčitá. Květenství tvoří vrcholová nebo úžlabní lata. Květy jsou bílé, plodem je trojbokáhladká lesklá nažka, uzavřená v trojkřídlém obalu ze srostlého okvětí. Rostlina vyžaduje slunné a teplé místo s oporou, po které velmi rychle šplhá vzhůru, lodyha za sezonu naroste o 3 až 10m. Je velmi nenáročné, vyžaduje lehčí půdu, občas okopat a na zimu zamulčovat slámou či listím. Koupit sazenice a jak je pěstovat se dozvíte na našich stránkách v oddělení Sazenice léčivých bylin. Informace najdete také v knížkách, které nabízíme na našem webu Pokojovky pro zdraví a na talíři nebo od pana prof. Valíčka kniha Rostliny pro zdravý život.

Přihlášení