Kuklík čilský (Geum )

Kuklík čilský (Geum )

Hodnocení produktu: 4/5 (1x)

Vaše hodnocení:

NOVINKA

Kuklík 'Goldball' pochází z chladnějších oblastí Evropy, Asie, Afriky i Nového Zélandu. Je to pěkná, dlouhokvetoucí a nenáročná trvalka vhodná do smíšených trvalkových záhonů. Kvete plnými žlutými květy, které mají kulovitý tvar. Rostou na dlouhých vzpřímených stoncích, které mohou mít výšku až 60 cm. Pěstování: Není náročný na půdu, vhodné jsou propustné půdy, při dostatku živin má rostlina bohatší olistění a sytější barvu listů, dobře snáší sucho. Vyžaduje však slunné až polostinné stanoviště. Mrazuvzdorný je do cca -29 ° C.

40 Kč

Dostupnost: Vyprodáno

 

Kuklík městský patří do čeledi Rosaceae (Růžovité). Lidově je také označován jako Benedikt, Brantovník, Zaječí oko. Jedná se o vytrvalou bylina s šikmým, nevětveným a až 2 cm tlustým oddenkem, z kterého vyrůstá růžice přízemních listů. Tyto listy jsou označovány jako krátce řapíkaté a přetrhovaně lichozpeřené. Vyskytuje se na mnoha různých místech – v křovinách, na okrajích lesů, v parcích, starých zahradách a jinde.

 

Nať kuklíku městkého vykazuje protiprůjmový, krvácení zastavující a teplotu snižující účinek. Bohužel nevím, zda je léčivá nať i kuklíku čilského. V lidovém léčitelství byl doporučován při průjmech, křečích, děložním krvácení, při křečích spojených se žaludečními vředy. Laboratorním testem byl prokázán účinek snižující krevní tlak. Zevně se užívá na zanícené hemeroidy a kožní záněty.

Přihlášení