Panel uživatele

Schizonepeta jemnolistá (Schizonepeta tenuifolia) Šanta japonská

Schizonepeta jemnolistá (Schizonepeta tenuifolia) Šanta japonská

Hodnocení produktu: 5/5 (3x)

Vaše hodnocení:

NOVINKA půlka května

Schizonepeta se užívá při onemocnění dýchacího ústrojí, při úporném kašly, poruchách zažívacího soustavy a nechutenství, ale také bolestech hlavy, zarděnkách a spalničkách. Schizonepeta tenuifoliayvolává pocení, léčí horačky i zimnici, má výrazné antibakteriální účinky např. vůdčí bakteriím rodu Staphylococcus aureus, bacillus dysenteriae. Působí močopudně, snižuje otoky, zastavuje krvácení z nosu a dělohy, nadměrnou menstruaci, odstraňuje krev ze stolice, léčí absces, furunkuly a jiná kožní onemocnění.. Používá se kvetoucí nať ve formě čaje, tinktury, prášku i zevně jako obklad. Denní dávka je 4-10g suché drogy (droga je část rostliny, která obsahuje léčivou látku)

40 Kč

Dostupnost: Jaro 2024

Pěstuje se jako letnička na slunném a teplém místě. Sklízí se v době květu, je velmi aromatická. Je vhodné si ponechat jednoho jedince "na semeno", vysévá se na jaře. Je až 1m vysoká, má peřenosečné listy, svěže zelené, květ je namodralý hluchavkovitý . Roste na okrajích lesů a cest až do výšky 2700m n m v severovýchodní Číně, východní a jihovýchodní Asii.

Nať obsahuje thymol 1,8%, mehthol, limonen, pulegon, asi 6% tříslovin, schizonepetosid A-E, schizonol, schizinodiol, dismetin, hesperidin, hesperetin, nepetol, hořčiny, železo, měď, mangan, zinek aj.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení