Houby

9 položek

Houby jsou nedílnou součástí přírody a našeho života. Vědci zjišťují jak moc jsou provázány s naším životem a životním prostředím. Je známo na 130 000 druhů hub a nové se stále objevují. Tvoří samostatnou říši, mohou být jednobuňečné i vícebuněčné.
Léčivosti některých druhů hub využívá TČM už tisíce let. My tyto poznatky teprve objevujeme. Takzvané medicinální houby jsou většinou dřevokazné a saprofitické (rostou na odumřelém dřevě). Některé můžeme nasbírat i v našich lesích nebo si je vypěstovat sami doma na speciálních substrátech. V knize pana Prof. Valíčka "Houby a jejich léčivé účinky" jsou velmi přehledné a ucelené informace, které nás tak ohromily, že jsme se rozhodli zařadit do našeho sortimentu i léčivé houby.
Houby obsahují bílkoviny, tuky, sacharidy, vlákninu, minerální látky a navíc houbové polysacharidy, nazývané též glukany, které stimulují přirozenou obranyschopnost naše těla. Zvyšují protinádorovou aktivitu až 100x a tak zabraňují růstu vlastního nádoru. Aktivizují makrofágy - buňky, které umí pohlcovat fagocytozou cizorodé látky včetně mikrobů, zachycují volné radikály (napomáhají vzniku nádorů), omezují škodlivý vliv UV a rengenového záření. Aktivizují lymfocyty - bílé krvinky, které zvyšují imunitní odpověď, likvidují choroboplodné zárodky tvorbou imunoglobulínů. Obecně jsou účiným prostředkem pro boj s rakovinou, kardiovaskulárními potížemi, astmatem, artritidou, záněty, pozitivně ovlivňují krevní tlak, hladinu cukru i tuku v krvi. Regenerují játra, slinivku a trávení. Je vhodné je užívat též proti stresu a proti vedlejším negativním účinkům léčny rakoviny (chemoterapie, radioterapie). K léčivým účinkům přizpívají též triterpenoidy, lektiny, fosfolipidy, vitamíny, enzymy, které jsou v houbách obsažené.

Houby jsou namlety na jemný prášek, který ručně lisujeme do celulozových kapslí. Aby se v těle látky co nejlépe vstřebaly, je vhodné po konzumaci kapslí sníst pokrm obsahující tuk (máslo, olej....), který je skvělým rozpouštědlem a pomůže tělu z kapslí využít co nejvíce léčivých látek.

Zobrazit:

Přihlášení