Kozinec blanitý (Astragalus membranaceus). Rezervace jaro 2018

Kozinec blanitý (Astragalus  membranaceus). Rezervace jaro 2018

Hodnocení produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnocení:

Víceletá rostlina,má světle hnědý dužnatý kořen až 5cm tlustý. Lodyha je 1 – 1,5m vysoká,hranatá, v horní části větvená a listnatá. Listy jsou lichospeřené, s 8 – 12 jařmy, lístky eliptické, celokrajné, a hrotité, palisty blanité, trojúhelníkovité a zašpičatělé. Květy vyrůstají v hroznech po 1 -15 květech.. Jsou motýlokvěté. Plodem je pukavý lusk s 6-12 černými ledvinovitými semeny.
Kozinec je původně rozšířen v Číně, Japonsku, Vietnamu, Sýrii, Íránu, Mongolsku, Rusku v Asijské části.
Léčebné využití: Užívá se při stavech slabosti, poruchách trávení, diabetu 2.typu. Je to žlučopudný a potopudný prostředek. Léčí astenii, nechutenství, únavu, průjem, nadýmání břicha, nespavost. Snižuje hladinu cukru v krvi, vysoký tlak, posiluje imunitu, má antibakteriální účinky, Antioxidační působení, chrání jaterní buňky před toxickými vlivy,zlepšuje funkci nadledvinek.
Doporučená denní dávka je 9 -30 g suché drogy, nejčastěji ve formě prášku nebo odvaru a to 2l odvaru pijeme tak 2 – 4krát denně. Prášku pak 2-4krát na špičku kulatého nože, tinkturu pak 2 -3krát denně 20 – 25kapek. Suchý kořen 5 -10 g se také může péci samostatně nebo s lžičkou medu. Je to povzbuzující lék,který se může každý den přidávat k běžnému jídlu.

Pěstování: Není náročný,ale lépe prospívá v mírně kyselé a lehčí půdě. V zamokřelé, těžké mu zahnívají kořeny . Je mrazuodolný. Během vegetace uvítá kypření půdy a pletí.
Po příchodu prvních mrazíků se sklízejí kořeny. Vyryjeme je , očistíme a nakrájíma na 2cm dlouhé kousky, suší se ve stínu přo teplotě 40 – 50 stupňů. Uchovávají se na suchém a tmavém místě.


Informace čerpány z knihy Rostliny pro zdraví život Prof. Pavel Valíček
 

50 Kč

Dostupnost: Skladem


názor-tip: jeden z nejlepších stimula...

, 30. 5. 2018 01:35:01

názor-tip: jeden z nejlepších stimulantů imunity, vhodný po chemoterapiích..nebo těžších stavech virové nákazy dýchacích cest, kdy již běžné byliny nestačí..kromě toho normalizuje a startuje všechny žlázy s vnitřním vyměšováním, viz. signatura listu ..stálo by za pokus přidat i kořen anděliky, mají (podobnou) chuť:)

Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení