Klanopraška/Schizandra- bylinné kapsle/90 tobolek.

Klanopraška/Schizandra- bylinné kapsle/90 tobolek.

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

Klanopraška - Schizandra chinnensis – ovoce devíti chutí
Klanopraška je liana s vysokým obsahem schizandrinu a vitamínu C patří mezi nejcenější harmonizátory lidského organismu. Klanopraška (Schizandra) povzbuzuje centrální nervovou soustavu, stimuluje kardiovaskulární systém a dýchání. Klanopraška zvyšuje duševní i fyzickou kapacitu. Je vhodná na léčení deprese i nízkého krevního tlaku, impotence, poškození jater i ledvin. Klanopraška (Schizandra) se využívá při nespavosti, únavě a slabosti. Působí také protivirově a protizánětlivě. Upravuje hladinu krevního cukru. Klanopraška léčí impotenci, zvyšuje ostrost vidění a zlepšuje paměť. Lovci si ji brali sebou, aby vydrželi fyzickou námahu.
Klanopraška je opadavá liana,dlouhá 8-15m. K růstu vyžaduje opru. Je mrazuodolná do -35 stupňů. Potřebuje však na zimu dostatečně namulčovat. Vyžaduje humózní půdu, spíše lehčí. Kořenový systém vyžaduje ochranu před přehřívání půdy, ale k dobré plodnosti vyžaduje rostlina dostatek světla – slunce. V své domovině v Číně i na Sibiři roste v listnatých lesích.
Rostliny začínají rašit poměrně brzo na jaře, hrozí tedy nebezpečí omrznutí jarními mrazíky, proto rostliny raději na jaře chráníme před přímým sluncem.
Klanopraška začíná plodit čtvrtým rokem,ale největší plodnosti dosahuje až kolem patnácti let. Pro zajištění dobré plodnosti je výhodné zasadit alespoň dvě rostliny. Klanopraška má na jedné rostlině dva druhy květů – samčí a samičí. Samčí květy se otvírají o 2 až 3 dny dříve než samičí.. Pro klanoprašku je typická střídavá plodnost, vždy po 2-3letech. Pro větší plodnost doporučujeme alespoň 2 rostliny, je částečně cizosprašná.
K léčbě se využívají plody, zpracovávají se buď v čerstvém stavu a to odděleně dužnina (šťávy a džemy) a semena (tinktura), nebo se suší celé. Čerstvé i sušené lze užívat i listy, části stonku (liany) a výhonky. Doporučená denní dávka je 6-15g suché drogy ve formě odvaru, tinktury či se přímo konzumuje.

6kapslí
V kapslích jsou zpracovány plody klanoprašky. Tělo si z prášku, ve kterém je vše, dokáže vzít maximum, protože trávicí trakt dokáže využít živiny z různých typů potravy.

269 Kč

Dostupnost: Skladem


zkušenosti s používanim klanoprašky

, 29. 7. 2016 10:15:46

Muj syn pouziva uz 3 baleni klanoprasky,bylinne kapsle,citi se lepe,neni tolik unaveny,je celkove vyrovnanejsi,netrpi uz nespavosti a je i po psychicke strance vice v pohode.

Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení