Klanopraška čínská-50 ml lékovka

Klanopraška čínská-50 ml lékovka

Hodnocení produktu: 4.56/5 (9x)

Vaše hodnocení:

NOVINKA

Je zcela minořádný adaptogen a antioxidant, napomáhá normálnímu trávení a funkci jater, pročištění, obnovuje normální funkce dýchacího systému. Je tonikum, podporuje mentální pohodu.

99 Kč

Dostupnost: Skladem

Klanopraška čínská ( Schizandra sinensis) mangoldka čínská "ovoce pěti chutí"

Je zcela minořádný adaptogen a antioxidant, napomáhá normálnímu trávení a funkci jater, pročištění, obnovuje normální funkce dýchacího systému. Je tonikum, podporuje mentální pohodu.

Klanopraška (ovoce pěti chutí) je liana s vysokým obsahem schizandrinu a vitamínu C patří mezi nejcenější harmonizátory lidského organismu. Klanopraška (Schizandra) povzbuzuje centrální nervovou soustavu, optimalizuje kardiovaskulární systém a dýchání. Klanopraška zvyšuje duševní i fyzickou kapacitu. Je vhodná na deprese, proti impotenci, na játra, ledviny. Klanopraška se využívá při nespavosti, únavě a slabosti. Pozitivně ovlivňuje imunitu, vidění, paměť, hladinu cukru a tuku v krvi. Je výborný stimulant proti únavě při fyzické námaze, pracovním nasazení, dlouhé jízdě autem, učení, sportovním výkonu, zbystřuje smysly.

Lihový extrakt z plodů klanoprašky, obsahuje 40% lihu.
Dávkování 2x denně 20 kapek

Upravuje hladinu krevního cukru. Klanopraška léčí impotenci, zvyšuje ostrost vidění a zlepšuje paměť. Lovci si ji brali sebou, aby vydrželi fyzickou námahu. Klanopraška je opadavá liana,dlouhá 8-15m. K růstu vyžaduje oporu. Je mrazuodolná do -35 stupňů. Potřebuje však na zimu dostatečně namulčovat. Vyžaduje humózní půdu, spíše lehčí. Kořenový systém vyžaduje ochranu před přehřívání půdy, ale k dobré plodnosti vyžaduje rostlina dostatek světla – slunce. V své domovině v Číně i na Sibiři roste v listnatých lesích.Rostliny začínají rašit poměrně brzo na jaře, hrozí tedy nebezpečí omrznutí jarními mrazíky, proto rostliny raději na jaře chráníme před přímým sluncem.Klanopraška začíná plodit čtvrtým rokem,ale největší plodnosti dosahuje až kolem patnácti let. Pro zajištění dobré plodnosti je výhodné zasadit alespoň dvě rostliny. Klanopraška má na jedné rostlině dva druhy květů – samčí a samičí. Samčí květy se otvírají o 2 až 3 dny dříve než samičí.. Pro klanoprašku je typická střídavá plodnost, vždy po 2-3letech. Pro větší plodnost doporučujeme alespoň 2 rostliny, je částečně cizosprašná.K léčbě se využívají plody, zpracovávají se buď v čerstvém stavu a to odděleně dužnina (šťávy a džemy) a semena (tinktura), nebo se suší celé. Čerstvé i sušené lze užívat i listy, části stonku (liany) a výhonky.
Informace a sazenice k zakoupení najdete na našem eshopu v oddělení Sazenice léčivých bylin. Rozsáhlé a velmi zajímavé jsou informace v knížkách, které nabízíme na našem webu od pana Prof. Valíčka kniha Rostliny pro zdravý život a Léčivé rostliny třetího tisíciletí. O bylince píše ve svých knihách i bylinář Zentrich, Janča a další..

 

Související produkty

Přihlášení