V jedné celulosové kapsli je obsaženo min 380 mg sušený prášek z kořene kozince, bez jakýchkoliv příměsí!
Tělo si z prášku, ve kterém je vše, dokáže vzít maximum, protože trávicí trakt dokáže využít živiny z různých typů potravy.
Dávkování 3 x denně 1 kapsle
Ve východní medicíně je označovám jako "Žlutý císař", je velmi hořký!
Víceletá rostlina, má světle hnědý dužnatý kořen až 5cm tlustý. Lodyha je 1 – 1,5m vysoká,hranatá, v horní části větvená a listnatá. Listy jsou lichospeřené, s 8 – 12 jařmy, lístky eliptické, celokrajné, a hrotité, palisty blanité, trojúhelníkovité a zašpičatělé. Květy vyrůstají v hroznech po 1 -15 květech.. Jsou motýlokvěté. Plodem je pukavý lusk s 6-12 černými ledvinovitými semeny. Kozinec je původně rozšířen v Číně, Japonsku, Vietnamu, Sýrii, Íránu, Mongolsku, Rusku v Asijské části. S úspěchem se dá pěstovat i u nás.
Pěstování: Není náročný,ale lépe prospívá v mírně kyselé a lehčí půdě. V zamokřelé, těžké mu zahnívají kořeny . Je mrazuodolný. Během vegetace uvítá kypření půdy a pletí.Po příchodu prvních mrazíků se sklízejí kořeny. Vyryjeme je , očistíme a nakrájíma na 2cm dlouhé kousky, suší se ve stínu přo teplotě 40 – 50 stupňů. Rozsáhlé a velmi zajímavé jsou informace v knížkách, které nabízíme na našem webu od pana Prof. Valíčka kniha Rostliny pro zdravý život.