V jedné celulozové kapsli je obsaženo min 460 mg sušeného kořene šišáku bajkalského, bez jakýchkoliv příměsí!
Tělo si z prášku, ve kterém je vše, dokáže vzít maximum, protože trávicí trakt dokáže využít živiny z různých typů potravy.
Dávkování 2 x denně 2 kapsle
Celkem k rodu šišák (Scutellaria) řadíme asi 200 rostlinných druhů. U nás jsou domácí dva druhy, šišák vroubkovaný (Scutellaria galericulata L.) a šišák hrálolistý (Scutellaria hastifolia L.). V Čechách i na Moravě se můžeme ještě setkat s třetím zástupcem rodu šišák, se šišákem vysokým (Scutellaria altissima L.), který k nám byl zavlečen z jižního Slovenska. K v Americe se užívá i šišák straňolistý (bylina šíleného psa). Šišák bajkalský je nízká trvalka, která dorůstá do výšky 15 až 30 cm. Lodyhy se bohatě větví a jsou vystoupavé až poléhavé. Listy má křižmostojné, jednoduché, celokrajné a kopinaté. Koruna je zřetelně dvoupyská. Kalich má nahoře dutý štítkovitý přívěsek, který je dobře patrný za plodu. Šišák kvete koncem léta a na podzim nápadně modrými květy, které jsou uspořádány do koncových jednostranných hroznů. Šišák bajkalský roste v lesostepních oblastech Zabajkalí a Dálného Východu. Dává přednost otevřeným, suchým a kamenitým stanovištím. Řidčeji se s ním můžeme setkat na písčitých stepích a podél řek. Šišák bajkalský patří v oblasti svého původního rozšíření mezi prastaré léčivé rostliny. Kořen (Scutellariae baicalensis radix) se sklízí na podzim nebo na jaře z tříletých, nebo čtyřletých rostlin. Suší se a užívá na přípravu odvaru. Kořen šišáku bajkalského obsahuje flavonidy bajkalin a vogonin. Listy a lodyhy obsahují skutellarin. Šišák dále obsahuje steroly, kyselinu benzoovou a další látky. Užití kořene šišáku bajkalského ve fytoterapii je velice široké. Lze ho nás s úspěchem pěstovat, zahradu zdobí koncem léta nádhernými modrými květy.
Informace o pěstování a použití najdete v knížkách, které nabízíme na našem webu od pana Prof. Valíčka Léčívé rostliny třetího tisíciletí či kniha Rostliny pro zdravý život, o šišáku píší i bylináři Zentrich, Janča, Váňa...