Vitanie snodárná (Withania somnifera) se používá k obnově paměti, zlepšuje výkon řeči a představivosti, normalizuje psychiku a duševní rozpoložení, nervy. Užívání pomáhá k lepšímu pocitu pohody- v období neklidu, úzkosti, opimalizuje spánek, odstraňuje únavu, uklidňuje mysl, vyvolává pocit klidu, zlepšuje míru koncentrace a zároveň stimuluje nervovou činnost. Není pochyb o tom že vitanie je vynikajícím přírodním prostředkem ke zvýšení duševní výkonnosti a posílení schopnosti mozku.Vitanie se nejčastěji používá k získání lepší mentální bdělosti, zlepšuje vzdělávání a školní výkon, zlepšuje intelekt, vědomí, krátkodobou paměť a psychické aktivity, vitanie podporuje relaxaci, duševní činnost. Je významným adaptogenem a mozkovým nutrientem. Normalizuje funkce kardiovaskulárního systému, reprodukčního systému, dýchacího systému, stav pokožky, antioxinat, omlazuje. Energie - vitalita - svaly - výdrž.
V jedné celulozové kapsli je obsaženo min. 440 mg sušeného kořene vitanie, bez jakýchkoliv příměsí!
Tělo si z prášku, ve kterém je vše, dokáže vzít maximum, protože trávicí trakt dokáže využít živiny z různých typů potravy.
Dávkování 3x denně 1 kapsle
Vitanie snodárná se nazývá indický ženšen, její účinky hojně využívá Ajurveda, říkají jí Aswaganda, to znamená páchme jako kůň, má skutečně specifickou vůní, ale je příjemná.. Roste v suchých oblastech Indie a Afriky. Keř dosahuje vzrůstu až 1,5 metru, má malé listy a zelenožluté květy. Využívají se kořeny, které jsou malé, 3-10 mm dlouhé, a mají velmi hořkou chuť.
Patří do čeledi lilkovitých, pochází z oblastí severní Afriky a Středomoří, kde roste na pastvinách, podél cest a podobně, takže na půdní podmínky není náročná. Je to vytrvalý až 120 cm vysoký bohatě větvený keř. Větve jsou šedě chlupaté, listy vejčité až podlouhlé, asymetrické. Květy jsou drobné, žlutavě zelené. Plody tvoří jasně červené bobule, které jsou asi 6 mm v průměru. Jsou uzavřeny v světle zeleném nafouklém kalichu, obdobně jako u mochyní..Semena se vysévají konce března, klíčí snadno při pokojové teplotě,po květnových mrazících se vysazuje na venkovní slunečné stanoviště.Pěstuje se jako rajče, jsou si příbuzné. Sazenice a informace o pěstování najdete na našich stránkách oddělení Sazenice léčivých bylin. Informace najdete také v knížkách, které nabízíme na našem webu od pana prof. Valíčka Léčívé rostliny třetího tisíciletí či kniha Rostliny pro zdravý život.