Maralový kořen-50 ml lékovka

Maralový kořen-50 ml lékovka

Hodnocení produktu: 4.57/5 (7x)

Vaše hodnocení:

Je významný adaptogen a tonikum při stavech vyčerpání a depresích, pomocný prostředek při rekonvalescenci . Optimalizuje stav kardiovaskulární soustavy mentální zdraví, imunitu, osvěžení těla.

99 Kč

Dostupnost: Skladem

Maralový kořen (Rhaponticum carthamoides, Leuzea carthamoides ) leuzea saflorová, parcha saflorová
Hlavní indikace je jako adaptogen a tonikum při stavech vyčerpání a depresích, pomocný prostředek při rekonvalescenci . Optimalizuje stav kardiovaskulární soustavy, mentální zdraví, imunitu, osvěžení těla.

Lihový extrakt z celé rostliny, obsahuje 40% lihu.
Dávkování 2 x denně 20 kapek

Víceletá rostlina dorůstající do výšky až 1,5 m s hustými rozvětvenými svazčitými kořeny tmavě hnědé barvy se specifickou vůní, která má lodyhu vzpřímenou, nevětvenou a pokrytou trichomy. Na její bázi tvoří listy velkou růžici, na lodyze jsou střídavé; spodní listy jsou řapíkaté a hluboce dělené, horní listy jsou přisedlé a peřenolaločné. Květenství je kulovitý úbor (s průměrem 4 až 8 cm), který se skládá z hustě nahloučených trubkovitých světle fialových květů. Plod je elipsoidní, hnědavě šedá a žebernatá nažka s chmýrem. Rostlina pochází z oblastí jižní Sibiře, kde je od nepaměti používaná jako léčivka (k léčbě mnoha chorob a sloužící i jako afrodiziakum). Její jméno maralí kořen vznikl na základě toho, že jelen maral vyhrabává na konci zimy její kořeny, které mu dodávají sílu přežít kruté zimy vyskytující se v této oblasti, a podpořil sexuální výkon jelenů v době říje. Endemická rostlina z Altaje se dnes pro své účinky pěstuje v mírném pásu celé Evropy. Její úbor je velmi dekorativní. Používá se i jako pícnina zvyšující odolnost skotu, býkům rostou po něm více svaly, jsou sexuálně výkonější, krávy více dojí. Ke konzumaci se používá kořen, oddenek a nať. Obsahovými látkami jsou ekdysteroidy, flavonoidy, polyiny, třísloviny, silice, inzulín.
U nás se velmi snadno dá pěstovat, více informací a sazenice najdete na našich stránkách v odělení Sazenice léčivých bylin nebo v knihe od pana Prof Valíčka Rostliny pro zdravý život nebo Léčivé rostliny třetího tisíciletí, které nabízíme k prodeji na našich stránkách.

Související produkty

Přihlášení