Maralový kořen (Rhaponticum carthamoides, Leuzea carthamoides ) leuzea saflorová, parcha saflorová
Lihový extrakt z celé rostliny, obsahuje 40% lihu.
Dávkování 2 x denně 20 kapek
Doplněk stravy. Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Výrobek není určen k používání jako náhrada pestré stravy. Ukládat mimo dosah dětí.
Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Distribuce: Kotvičníková farma, Sedlecko 58, 33824 Břasy
Víceletá rostlina dorůstající do výšky až 1,5 m s hustými rozvětvenými svazčitými kořeny tmavě hnědé barvy se specifickou vůní, která má lodyhu vzpřímenou, nevětvenou a pokrytou trichomy. Na její bázi tvoří listy velkou růžici, na lodyze jsou střídavé; spodní listy jsou řapíkaté a hluboce dělené, horní listy jsou přisedlé a peřenolaločné. Květenství je kulovitý úbor (s průměrem 4 až 8 cm), který se skládá z hustě nahloučených trubkovitých světle fialových květů. Plod je elipsoidní, hnědavě šedá a žebernatá nažka s chmýrem. Rostlina pochází z oblastí jižní Sibiře, kde je od nepaměti používaná. Její jméno maralí kořen vznikl na základě toho, že jelen maral vyhrabává na konci zimy její kořeny, které mu dodávají sílu přežít kruté zimy vyskytující se v této oblasti, a podpořil sexuální výkon jelenů v době říje. Endemická rostlina z Altaje se dnes pro své účinky pěstuje v mírném pásu celé Evropy. Její úbor je velmi dekorativní. Používá se i jako pícnina zvyšující odolnost a užitkovost skotu. Ke konzumaci se používá kořen, oddenek a nať. Obsahovými látkami jsou ekdysteroidy, flavonoidy, polyiny, třísloviny, silice, inzulín.
U nás se velmi snadno dá pěstovat, více informací v knihe od pana Prof Valíčka Rostliny pro zdravý život nebo Léčivé rostliny třetího tisíciletí, které nabízíme k prodeji na našich stránkách.