Bazalka krymská Tauris (Ocimum basilicum x Tauris).

Bazalka krymská Tauris (Ocimum basilicum x Tauris).

Hodnocení produktu: 3/5 (1x)

Vaše hodnocení:

začátek května

Vytrvalá, velmi aromatická bazalka keříčkového vzrůstu, mnou velmi oblíbená a používaná! Je i velmi dekorativní. Vytrvalá bazalka z Krymu. Středně velké listy s intenzivním bazalkovým aroma. Rostlina má tmavě zelené lesklé listy, stonky jsou hnědé s dřevnatým stonkem, keřového vzrůstu s fialovým květem.

40 Kč

Dostupnost: Jaro 2021

Tato bazalka při vhodném zimování, vám vydrží i několik let.V létě ji dáme na slunné stanoviště,do foliaku, skleníku, můžeme ji vysadit i do volné půdy, kde naroste do větších rozměrů. V zimě ji přemístíme na světlé místi při teplotě kolem 12stupňů. Vyžaduje drenáž v květináči, humózní, lehkou zem, přiměřenou zálivku. Zašťipováním podpoříte její keříčkovitý růst. Přihnojujeme ji např. Lignohumátem, což je výtažek z kompostu, hnojivo určené pro bio zemědělce.

Více informací o jejím pěstování jako pokojovky v domácích podmínkách, zpracování, účincích si můžete přečíst v naší knize Pokojovky pro zdraví a na talíři, a v knize pana Prof Pavla Valíčka Koření, které na stránkách nabízíme a na našich stránkách.

Přihlášení